بلاگ اینستاگرام

شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام و فاکتورهای تاثیرگذار در آن

اینستاگرام | instagram

21 اسفند 1397

دقیقه

در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام بپردازیم تا بتوانید بیشترین تعامل و نرخ تبدیل را داشته باشید.


بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام


استفاده از اینستاگرام به عنوان یک شبکه قدرتمند برای بازاریابی کسب‌وکارها، سبب شده تا صفحات مختلف به دنبال افزایش تعامل پست‌های خود باشند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که به افزایش تعامل کاربران و تبدیل آنها به مشتری کمک می‌کند، زمان انتشار یک پست در اینستاگرام است. بر اساس آزمایش‌های انجام شده برخی از صفحات که محتوای بی‌کیفیت‌تری نسبت به صفحات دیگر دارند، میزان تعامل بیشتری نسبت به صفحات دیگر دارند! دلیل این موضوع تنها زمان مناسب برای انتشار پست در یک صفحه است. در واقع چنین صفحاتی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را می‌دانند و دقیقاً در همان زمان که کاربران بیشتری فعالیت می‌کنند، دست به انتشار پست می‌زنند. اما چگونه می‌توان بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را شناسایی کرد؟

 

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

کاربران در اینستاگرام به دلایل مختلفی فعالیت می‌کنند اما بیشتر آن‌ها از اینستاگرام به عنوان یک سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت استفاده می‌کنند. به همین دلیل برخی از آنها که زمان آزاد بیشتری دارند، فعالیت بیشتر و کسانی که وقتشان پر است کمتر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند! اما به صورت کلی همۀ کاربران در اینستاگرام فعالیت دارند و تعداد کاربران فعال در برخی روزها و ساعت‌ها نسبت به ساعت‌های دیگر بیشتر است. طبق آمار ارائه شده توسط اینستاگرام برخی از ساعت‌ها کاربران بیشتری فعال هستند که می‌توان با استفاده از آن، بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را شناسایی کرد. پیش از آن که گزارش‌های اینستاگرام را بگوییم، باید چند مسئله مهم که در بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام برای کسب‌وکار شما تاثیر دارد را بررسی کنیم.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

فاکتورهای مهم کسب‌وکارها برای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

هر کسب‌وکاری برای آن که بتواند فروش خود را افزایش دهد، باید مسائل مختلفی را در نظر بگیرد؛ تصمیم‌های اشتباه نمی‌توانند به افزایش فروش یک کسب‌وکار کمک کند و اگر آن‌ها را رعایت نکنید، ممکن است کسب‌وکار اینترنتی شما با شکست مواجه شود. چند فاکتور مهم برای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام هر کسب‌وکاری وجود دارد که عبارتند از:

 

1. شناسایی پرسونای مشتری در صفحات اینستاگرام

مخاطبان صفحه کسب‌وکار اینترنتی خود را تا چه حد می‌شناسید و با کدام ویژگی‌های آن‌ها آشنا هستید؟ برای آن‌ که بتوانید یک استراتژی مناسب برای زمان انتشار پست در اینستاگرام داشته باشید، ابتدا باید ویژگی‌های مخاطبان خود را شناسایی کنید. در واقع این ویژگی‌های مختلف کاربران است که به شما کمک می‌کند تا پست خود را در زمانی مناسب برای گرفتن بیشترین بازدهی منتشر کنید. پرسونای مشتری به معنای شناسایی شخصیت کاربران است و اینکه بدانید مخاطب شما چه چیزی از صفحه اینستاگرامتان می‌خواهد؟ به چه چیزهایی علاقه دارد؟ در چه ساعات و روزهایی فعالیت بیشتری دارد؟ تمام این موارد بر روی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام تاثیرگذار هستند! بنابراین باید پرسونای مشتریان خود را بشناسید و بر اساس آن پست‌های خود را منتشر کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

2. شناسایی منطقه زمانی و جغرافیایی فالوورهای اینستاگرام

صفحات مختلف در اینستاگرام، مخاطبان مختلفی دارند و مدیریت صفحات باید بر اساس مخاطبان باشد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام تاثیرگذار است، شناسایی منطقه زمانی و جغرافیایی کاربران است. باید بدانید مخاطبان شما از چه کشوری هستند و منطقه زمانی آنها چگونه است! مثلاً اگر کاربران شما در کشوری مثل کانادا هستند، ساعت شب و روز آن‌ها با ایران متفاوت است و نباید بر اساس ساعت ایران در آن پست منتشر کنید. کمترین تعداد کاربران در ساعت ۵ بامداد فعالیت می‌کنند و نباید در چنین ساعتی پست منتشر کنید! دلیل این موضوع نیز این است که اگر شما در این ساعت یک پست منتشر کنید، پست شما نسبت به صفحات دیگری که کاربران شما دنبال کرده‌اند، پایین‌تر می‌رود! البته الگوریتم جدید اینستاگرام، پست‌ها را بر اساس میزان علاقۀ کاربران به آن صفحه نمایش می‌دهد اما باز هم زمان انتشار یک پست در افزایش تعامل کاربران بی‌تاثیر نیست.

 

بيشتر بخوانيم : روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام | کلیک کنید

 

3. تعداد پست‌های روزانه

اگر با پرسونای مشتریان خود آشنا شدید، اکنون زمان آن رسیده که به سراغ استراتژی محتوا بروید! اگر استراتژی محتوا دارید، کاملاً مشخص است که روزانه قصد انتشار چند پست را دارید؟ اگر تنها یک پست در روز منتشر می‌کنید، تنها پیدا کردن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام کافی است! اما اگر روزانه چندین پست منتشر می‌کنید، باید ساعت‌های مختلفی را پیدا کنید تا در آن بهترین بازخورد را داشته باشید؛ توجه کنید که اگر روزانه قصد انتشار ۵ پست را دارید، نباید آن‌ها پشت سر هم منتشر کنید! این کار بازخورد و تعامل کاربران را تا حد بسیار زیادی پایین می‌آورد و ممکن است تعامل در پست آخر منتشر شده صفر باشد! بنابراین بهترین زمان‌های فعالیت کاربران را شناسایی کنید و ۵ پست خود را در ۵ نوبت پست خود را منتشر کنید.

 

4. توجه به زمان انتشار پست‌های مناسب برای زمان خاص

برخی پست‌ها تنها برای انتشار در زمان خاصی هستند و اگر آن‌ها را در زمانی غیر از زمان مختص به آن‌ها منتشر کنید، بازخورد بسیار پایینی خواهید گرفت. اگر یک صفحه برای کافه‌ای که صبحانه سرو می‌کند دارید و می‌خواهید عکس یک صبحانه عالی منتشر کنید، بهترین زمان آن صبح است! اگر این پست بعد از ظهر منتشر کنید، قطعاً کاربران به آن توجهی نمی‌کنند اما اگر آن را صبح منتشر کنید، قطعاً کاربران شما بهترین تعامل را خواهند داشت.

 

5. به تاریخ انقضای مطالب خاص توجه کنید!

برخی پست‌ها مربوط به کسب‌وکار شما است و می‌خواهید خدمات خود را تبلیغ کنید؛ چنین پست‌هایی تاریخ انقضا ندارند و می‌توانید آن را در ساعت‌هایی که کاربران شما بیشتری فعالیت را دارند منتشر کنید! اما برخی از پست‌ها متناسب با زمان‌های خاصی هستند؛ مثلاً پست‌های مربوط به تابستان باید در همان فصل منتشر شوند و انتشار یک تصویر از روزهای گرم تابستان در کنار سواحل جنوب ایران، در فصل‌های سرد سال نظیر بهمن‌ماه اصلاً درست نیست! اگر قصد انتشار چنین پست‌هایی را دارید، نباید بگذارید تاریخ انقضای آن تمام شود و در اولین فرصت آن را منتشر کنید. انتشار پست‌هایی که تاریخ انقضای آن‌ها گذشته است، نه تنها بازخورد و تعامل خوبی برای شما ایجاد نمی‌کند، بلکه ممکن است به اعتبار صفحه شما لطمه بزند.

با شناخت این فاکتورهای بالا راحت‌تر می‌توانید به شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام بپردازید و استراتژی محتوایی اینستاگرام خود را بهتر تدوین کنید. در ادامه به بررسی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام از نظر سایت‌های تحقیقاتی می‌پردازیم تا بتوانید یک آمار کلی داشته باشید؛ البته توجه کنید که این آمار کلی است و برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر باید سایت خود را با استفاده از ابزارهای مختلف آنالیز کنید.

 

ساعت مناسب برای انتشار پست در اینستاگرام

تحقیقات انجام شده توسط شرکت‌های بزرگ در دنیا، آمار مختلف و البته جالبی را ارائه می‌دهند که برخی از آن‌ها کاملاً برخلاف تصور کاربران است. در این بخش به بررسی برخی از روزها و ساعت‌هایی که کاربران در آن فعالیت بیشتری دارند، می‌پردازیم.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بازه زمانی ۷ تا ۹ صبح

این بازه زمانی است که کاربران از خواب بیدار شده و برای رفتن به محل کار، دانشگاه و… آماده می‌شوند. در ابتدای صبح بسیاری از کاربران اینستاگرام خود را خیلی سریع چک می‌کنند و اگر رویداد مناسبی در آن ببینند، آن را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند. اگر مخاطبان صفحه شما کارمند یا دانشجو هستند، در این زمان معمولاً در حال چک کردن اینستاگرام خود هستند و شانس دیده شدن پست شما در این زمان بسیار زیاد است. مثلاً اگر یک کافه صبحانه دارید که می‌خواهید تصاویر صبحانه‌ای که در کافه سرو می‌شود را منتشر کنید، این بازه زمانی عالی است! زیرا کاربران پست‌های شما را مشاهده می‌کنند و ممکن است تصمیم بگیرند به جای خوردن صبحانه در خانه یا محل کار، به کافه بروند و صبحانه موردنظر خود را میل کنند. اگر روزانه تنها چند کاربر به مشتری تبدیل شوند، در پایان ماه درآمد زیادی از طریق همین چند کاربر نصیب شما می‌شود.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه افزایش فالوور برای پیج اینستاگرام شما تاثیرگذار است؟ | کلیک کنید

 

بازه زمانی ۹ تا ۱۱ صبح

این بازه زمانی کمترین بازدهی را برای صفحات ایجاد می‌کند؛ زیرا در این زمان افراد در محل کار یا دانشگاه خود حاضر شده‌اند و زمان چک کردن اینستاگرام خود را ندارند! بنابراین اگر مدیریت یک صفحه اینستاگرام را بر عهده دارید، سعی کنید در این بازه زمانی هیچ پستی منتشر نکنید. انتشار پست در این زمان تنها برای شما زحمت دارد و اصلاً بازدهی خوبی ایجاد نمی‌کند.

 

باز زمانی ۱۱ صبح تا ۲ بعد از ظهر

این بازه در کشورهای در حوزه‌های فعالیتی کاربران مختلف است و باید بر اساس کاربران هر صفحه به صورت جداگانه مشخص شود! اما به صورت کلی این زمان، زمان استراحت و نهار کارمندان و دانشجویان است که می‌توان آن را فرصت مناسبی برای چک کردن صفحه اینستاگرام دانست. همچنین توجه داشته باشید که زمان صرف نهار در کشورهای مختلف نیز متفاوت است! مثلاً در ایران زمان نهار دانشجویان و کارمندان معمولاً بعد از ساعت ۱۲ است و برخی از افراد بعد از ساعت ۲ نهار میل می‌کنند. بنابراین در این بازه زمانی شناخت پرسونای مشتری بسیار مهم است و نمی‌توان به صورت کلی برای کسب‌وکارهای مختلف بازدهی دقیقی تعیین کرد.

 

بازه زمانی ۲ تا ۵ بعد از ظهر

این بازه زمانی نیز مانند بازه ۹ تا ۱۱ صبح بازدهی خوبی ندارد؛ زیرا افراد پس از صرف نهار و استراحت، به کلاس یا محل کار خود می‌روند و زمان آزاد برای چک کردن اینستاگرام ندارند. بنابراین این بازه زمانی اگر پستی در اینستاگرام منتشر کنید، تعامل کاربران با پست شما بسیار پایین است و نمی‌توانید بازخورد خوبی دریافت کنید.

 

بازه زمانی ۵ تا ۷ بعد از ظهر

در این بازه کاربران محل کار یا دانشگاه را ترک می‌کنند و به خانه می‌روند؛ در مسیر رفتن به خانه زمان آزاد دارند و معمولاً خسته هستند! بنابراین آن‌ها ترجیح می‌دهند که مدت زمان رسیدن تا خانه را در شبکه‌های اجتماعی بگذرانند. در این بازه زمانی کاربران زیادی فعالیت می‌کنند و شانس دیده شدن پست جدید صفحات اینستاگرام بسیار زیاد است. البته خستگی کاربران ممکن است در تعامل تاثیرگذار باشد اما این اطمینان وجود دارد که پست شما زیاد دیده می‌شود.

 

بازه زمانی ۷ بعد از ظهر تا ۹ شب

در این بازه زمانی کاربران به خانه رسیده‌اند و ترجیح می‌دهند کمی استراحت کنند و سپس به صرف شام بپردازند. این بازه زمانی برای افراد کارمند یا دانشجو زمان مناسبی برای استفاده از اینستاگرام نیست و ترجیح می‌دهند پس از شام به سراغ آن بروند.

 

بازه زمانی ۹ تا ۱ شب

کاربران در این بازه زمانی بیشترین فعالیت را دارند و کاملاً سرحال به سراغ اینستاگرام خود می‌روند. اگر قصد انتشار پستی را دارید که می‌خواهید بازخورد بسیار بالا داشته باشید و کاربران خود را به مشتری تبدیل کنید، این بازه دقیقاً همان زمانی است که شما نیاز دارید. در ساعت‌های ابتدایی این بازه کاربران به سراغ اینستاگرام می‌روند و شانس زیادی برای گرفتن بیشترین بازخورد را دارید. در ساعت‌های پایانی ممکن است بازخورد کمتر باشد اما اگر پستی را منتشر کنید، باتوجه به اینکه صفحات کمی مطالب خود را پس از این ساعت منتشر می‌کنند، شانس زیادی برای دیده شدن پست توسط کاربرانی که در ابتدای صبح به صفحه شما سر می‌زنند، خواهید داشت.

 

بهترین زمان انتشار ویدئو در اینستاگرام

بازه‌های زمانی قبلی برای تصاویر کاربرد دارند اما اگر قصد انتشار ویدئو دارید، بهترین زمان انتشار ویدئو در اینستاگرام بازه‌هایی هستند که کاربران در منزل باشند! زیرا کاربران در محل کار یا دانشگاه نمی‌توانند ویدئو را با صدا مشاهده کنند و تعامل آن‌ها بسیار کم است. اگر قصد دارید ویدئو منتشر کنید، بهترین زمان انتشار ویدئو در اینستاگرام بازه زمانی ۹ تا ۱ شب است و می‌توانید بازخورد بسیار خوبی از کاربران خود بگیرید! یکی از دلایل ویدئوهایی که بازدید چندصدهزارتایی دارند اما لایک‌ آن‌ها شاید به ۱۰,۰۰۰ هم نرسد، همین است.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

معرفی ابزارهای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

با وجود آن‌ که آمار قبلی بر اساس بررسی تمامی کاربران اینستاگرام است، اما شاید پرسونای مشتری در صفحه اینستاگرام شما متفاوت باشد. بهترین روش برای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام، آنالیز صفحه اینستاگرام خود است! استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام به شما ساعت‌هایی که کاربران در آن بیشترین فعالیت را دارند، معرفی می‌کند. همچنین با بررسی زمان انتشار پست‌های قبلی و بازخوردهای دریافتی از آنها نیز به شما در زمینه شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام کمک می‌کند. در این بخش به بررسی چند ابزار کاربردی و مفید در زمینه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام می‌پردازیم.

 

1. استفاده از ابزار آنالیز اینستاگرام (Instagram insights)

آیا مدیریت یک صفحه تجاری در اینستاگرام را برعهده دارید؟ عالی است! لازم است بدانید با داشتن یک صفحه تجاری، بهترین ابزار آنالیز اینستاگرام در دسترس شما است! Instagram insights یک ابزار کاربردی و رایگان در زمینه آنالیز صفحات اینستاگرام است که با استفاده از آن می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را به صورت کامل آنالیز کنید؛ یکی از مواردی که با استفاده از این ابزار قادر به آنالیز هستید، ساعت فعالیت کاربران است که همان بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است. در مقاله تحلیل صفحات اینستاگرام به آموزش کامل این ابزار پرداخته‌ایم که اگر مدیریت یک صفحه تجاری اینستاگرام را برعهده دارید، پیشنهاد می‌کنم حتماً این مقاله را بخوانید و صفحه اینستاگرام خود را آنالیز کنید. مزیت این ابزار نسبت به ابزارهای دیگر قابلیت استفاده از آن در همان اپلیکیشن اینستاگرام است و نیازی به مراجعه به سایت یا نصب اپلیکیشن‌های جداگانه ندارید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بيشتر بخوانيم : آموزش تبدیل پروفایل اینستاگرام به پیج بیزینس | کلیک کنید

 

2. ابزار Hootsuite Analytics

Hootsuite Analytics یک ابزار بسیار قدرتمند در زمینه آنالیز شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام است. با استفاده از این ابزار می‌توانید پست‌هایی که بیشترین تعامل را داشته‌اند را شناسایی کنید، موقعیت جغرافیایی کاربران خود را بدانید و فعالیت‌های کاربران را بررسی کنید. این ابزار در هر پلنی که بخواهید ۳۰ روز اکانت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد اما پس از آن باید هزینه پلن را برای ماه‌های بعدی پرداخت کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

3. ابزار Union Metrics

شاید بتوان یکی از قدرتمند‌ترین ابزارهایی که پلن رایگان هم دارید را Union Metrics دانست. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان تعامل کاربران خود و پست‌های محبوب خود را شناسایی کنید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره هشتگ‌های مورد استفاده در پست‌های خود بدست آورید. مهم‌ترین ویژگی‌ این ابزار، بررسی فعالیت‌های کاربران و ارائه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

4. ابزار Simply Measured

دنبال ابزاری هستید که بتوانید علاوه بر آنالیز صفحه خود، صفحات رقبا را هم بررسی کنید؟ پیشنهاد ما استفاده از ابزار Simply Measured است! این ابزار با ارائه یک پنل کاربری ساده به شما کمک می‌کند تا بتوانید صفحه اینستاگرام خود را آنالیز کنید و بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را بدانید. اما مهم‌ترین ویژگی این ابزار قابلیت آنالیز صفحه رقبا و ارائه یک گزارش کامل از آنها است که در مدیریت صفحه اینستاگرام کسب‌وکارها اهمیت زیادی دارد. ویژگی مهم این ابزار قابلیت محاسبه سلامت برند شما در شبکه‌های اجتماعی است! این ابزار با درنظر گرفتن فاکتورهای مختلف و بر اساس بررسی همان فاکتورها در صفحات رقبا میزان سلامت برند و صفحه شما را حدس می‌زند؛ همچنین علاوه بر محاسبه سلامت برند، پیشنهادهایی به شما ارائه می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید تعامل صفحه خود و در نهایت سلامت برند خود را افزایش دهید.

 

5. ابزار Crowdfire

بدون داشتن اطلاعات از علاقۀ مخاطبان خود، برای تولید محتوا در اینستاگرام به دنبال ایده هستید؟ ابزار Crowdfire به شما محتوای مرتبط با کسب‌وکارتان که کاربران آن حوزه به آن علاقه دارند را پیشنهاد می‌دهند! کافی است در این سایت عضو شوید و حساب اینستاگرام خود را ثبت کنید؛ این ابزار با آنالیز کاربران به شما می‌گوید که آنها به چه محتوایی که با موضوع صفحه شما نیز مرتبط است، علاقه دارند! همچنین اطلاعات مفید دیگری نظیر ترافیک صفحه، فعالیت کاربران و بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام ارائه می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید محتوای موردنظر خود را به صورت خودکار و در زمان دلخواه منتشر کرده و زمان کمتری برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود صرف کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

6. ابزار Squarelovin

به عنوان کسی که یک صفحه اینستاگرام را مدیریت می‌کند، نیاز به تهیه گزارش دارید؟ ابزار رایگان Squarelovin به شما کمک می‌کند تا بتوانید گزارش‌های مختلفی در بازه‌های زمانی دلخواه تهیه کنید و آن را در اختیار کارفرما قرار دهید. همچنین می‌توانید گزارش‌های مختلف خود را با گزارش‌های قبلی مقایسه کنید و اطلاعات ارزشمند دیگری نظیر تعامل کاربران، میزان فعالیت آن‌ها در صفحه شما و… را بدست آورید. مهم‌ترین ویژگی‌ این ابزار ارائه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است و بدترین زمان انتشار پست را نیز ارائه می‌کند؛ با دانستن بدترین زمان انتشار پست در اینستاگرام هیچ‌گاه پستی در آن زمان منتشر نمی‌کنید! زیرا کمترین تعامل و بازخورد برای شما اتفاق خواهد افتاد و زحمات شما هدر خواهد رفت.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

با استفاده از این ۶ ابزار به راحتی می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنید و به رشد کسب‌وکار اینترنتی خود کمک کنید.

 

نتیجه‌گیری

دانستن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام بسیار مهم است! انتشار یک پست در این زمان به معنی دریافت بیشتری بازخورد و تعامل از کاربران است و اگر بتوانید پست‌های خود را بر اساس آنالیز صفحه خود منتشر کنید، کسب‌وکار شما در مدت زمان کوتاهی رشد زیادی خواهد داشت. اگر شما نیز از ابزارهای دیگری در زمینه آنالیز صفحه اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، در بخش نظرات با ما بگویید تا به مقاله اضافه کنیم.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555