بلاگ اینستاگرام

زیرنویس خودکار در IGTV

اینستاگرام در جدیدترین به‌روز‌رسانی خود قابلیت جدیدی عرضه کرده که به کمک آن می‌توان ویدیوهای IGTV را با زیرنویس خودکار تماشا کرد.


زیرنویس خودکار در IGTV 

اضافه شدن زیرنویس خودکار توسط هوش مصنوعی قدرتمند در ویدیوهای IGTV ،گام جدید اینستاگرام برای بهبود تجربه کاربری این شبکه اجتماعی است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت و سلامت،‌ بیشتر از ۴۰۰ میلیون افراد در دنیا از ناشنوایی یا کم‌شنوایی رنج می‌برند و اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرده است که یکی از دلایل اصلی دردسترس قرار دادن این ویژگی، بهخاطر افراد کم‌‌شنوا است و قصد دارد که اینستاگرام را به محیطی قابل تعامل‌تر برای آن‌ها تبدیل کند.

البته این ویژگی برای کاربران عادی هم می‌تواند کاملا مورد استفاده باشد؛ این ویژگی در چند صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالت اول، اگر صدای دستگاه شما قطع باشد، زیرنویس به‌صورت خودکار به آن اضافه خواهد شد و به‌صورت دستی و استفاده از تنظیمات ویدئو هم می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. این ویژگی در ۱۶ زبان مختلف دردسترس کاربران قرار می‌گیرد.

شرکت مادر اینستاگرام‌ یعنی فیسبوک در ماه اخیر چندین قابلیت جدید به پلتفرم خود اضافه کرده است و تمامی این قابلیت‌ها در محوریت ایجاد دسترسی بهتر برای افراد با ناتوانی ذهنی یا فیزیکی است و این توجه به خاطر ده‌سالگی کارزار تکریم افراد معلول است که در کشور آمریکا برگزار می‌شود. حال با اضافه‌شدن این قابلیت به اینستاگرام، درکنار ایجاد محیط کاربری بهتر برای افراد با معلولیت شنوایی، قطعا این قابلیت موردپسند خیلی از کاربران این شبکه اجتماعی خواهد بود.

منبع: CNET

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)

مطالب مرتبط

Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555