بلاگ اینستاگرام

آموزش برندسازی در اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پلتفرم‌های بازاریابی برای صاحبان کسب و کارها به شمار می‌رود و کاربران بی‌شماری دارد. با توجه به میزان مخاطبان این شبکه اجتماعی، می‌توان گفت که در هر حوزه کاری، چندین پروفایل تجاری در اینستاگرام مشغول به فعالیت هستند که روزانه نیز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که با وجود تعداد زیاد مخاطبان، چرا تنها تعداد محدودی از این کسب و کارها میان کاربران اینستاگرام محبوبیت دارند و به واسطه اینستاگرام به موفقیت رسیده‌اند. در ادامه سعی کردیم با پرداختن به نکاتی در مورد برندینگ در اینستاگرام، پاسخ مناسبی برای این سوال ارائه دهیم.


برندسازی در اینستاگرام 

برندینگ، یک روش هوشمندانه در تجارت

پیش از هر چیز بهتر است به مفهوم اصلی برندینگ بپردازیم. در واقع برندینگ در اینستاگرام فرآیندی است که طی آن، ارزش محصول یا خدمتی که ارائه می‌شود، افزایش پیدا می‌کند و به طور مستقیم باعث افزایش اعتبار و شهرت برند در بازار رقابت می‌شود. در صورتی‌که استراتژی این فرآیند به درستی اجرا شود، در مدت زمان کوتاهی، نام تجاری به یک نام شناخته شده میان کاربران اینستاگرام تبدیل می‌شود. استراتژی برندینگ در اینستاگرام، باید به گونه‌ای طرح‌ریزی گردد که مشتریان درک بهتری از محصولات و خدمات داشته باشند. به عبارتی بتوانند پیش استفاده از محصول، به صورت غیر مستقیم آن را تجربه کرده باشند.

اصول اولیه

اصول اولیه برندینگ در اینستاگرام، شامل طراحی و تدوین مواردی چون نام تجاری برند، شناخت مخاطب هدف، تبلیغات، ایده‌پردازی‌ها و به طور کلی تمام مواردی است که شما برای برند خود در نظر می‌گیرید.

انواع برندینگ

  • برندینگ مشارکتی: مشارکت با سایر برندها
  • برندینگ دیجیتال: استفاده از وب سایت، رسانه‌های اجتماعی، و موتورهای جست‌وجو
  • برندینگ شخصی: روش فردی و غیر سازمانی
  • برندینگ مشاغل: روش غیر فردی و متناسب با اهداف کسب و کار

تعیین جایگاه

مشخص کنید برند شما در بازار خدمات و محصولات تخصصی چه جایگاهی دارد و مزیت آن نسبت به سایر رقبا چیست. بهتر این است که در مشخص کردن این جایگاه، بر اساس واقعیت پیش‌روی شود و اهداف به نوعی دست‌یافتنی و نزدیک به واقعیت باشند.

نام تجاری

اگر نام برند شما با ماهیت کسب و کارتان هم‌خوانی ندارد، انتخاب مناسب‌ترین نام و تغییر آن را در اولویت دستور اجرایی خود قرار دهید. با این‌که نام تجاری برند، ممکن است نکته کم اهمیتی به شمار رود، گفتنی‌ست که نقش بسیار پُر رنگی در تعیین استراتژی انتقال پیام دارد. در واقع این نام تجاری برند شماست که در وهله اول حیطه کسب و کار شما را مشخص می‌کند.

تبلیغات

چنان‌چه ایده‌های فراوانی برای تبلیغ کسب و کارتان دارید، در این صورت نیاز است تا برای تک به تکِ ایده‌های خود، یک زمان‌بندی مشخص تعیین کنید و مطابق برنامه‌ریزی پیش‌روی کنید. لازم به توضیح است در صورتی‌که تمام ایده‌های خود را در مدت زمان کوتاهی و به صورت متوالی پیاده‌سازی و اجرا کنید، کاربران خود را دچار سردرگمی کرده‌اید و عملا هیچ فرآیند مثبتی صورت نخواهد گرفت.

پیگیری و اجرای استراتژی

لیستی از ایده‌های خود تهیه کنید و به صورت مجزا، روی هر کدام متمرکز شوید. بهترین نتیجه از ایده‌پردازی های خود را زمانی می‌گیرید که برای این سوال‌ها پاسخ مناسبی داشته باشید: هدف از این ایده‌پردازی چیست؟ چه پیامی برای مخاطب هدف من دارد؟ مخاطب هدف من چه کسانی هستند؟ چه میزان از دغدغه آن‌ها با این استراتژی قابل حل است؟

تاثیر محتوا به منظور برندینگ در اینستاگرام

اگرچه انتشار محتوای جذاب بسیار چشم‌گیر خواهد بود، ولی افراط در این موضوع نتیجه چندان خوشایندی به دنبال نخواهد داشت. سعی کنید در تهیه و تولید محتوای مرتبط با کسب و کار خود، به یک موضوع خاص بپردازید و حدالامکان سادگی را لحاظ کنید تا مخاطب هدف شما به راحتی با ماهیت کسب و کار شما آشنا شود.

ضرورت برندینگ

هر چه مخاطب هدف شما آشنایی بیش‌تری با محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید داشته باشد، اولویت‌ ذهنی برند کسب و کار شما برای او بیش‌تر خواهد شد. به این معنا که به محض شنیدن خدماتی مشابه با خدماتی که شما در کسب و کار خود ارائه می‌دهید، نام برند شما در ذهن او تداعی خواهد شد که در این حالت مخاطب خود را به یک مشتری وفادار تبدیل خواهید کرد. اکنون زمان آن رسیده است که ایده‌های خود را پیاده‌سازی و اجرا کنید تا در مدت زمان کوتاهی شاهد دستیابی به اعتبار و شهرت برند خود باشید. 

5 / 0.00 ( از مجموع 0 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)

مطالب مرتبط

Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555