بلاگ اینستاگرام

بازپخش لایو در اینستاگرام؛ قابلیتی برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام!

با این قابلیت تمام کاربران، چه کاربرانی که در همان لحظه لایو را دیده‌اند و چه کاربرانی که بازپخش آن را می‌بیند، می‌توانند نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را برای شما ارسال کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی قابلیت پخش مجدد لایو اینستاگرام و اهمیت آن برای افرادی که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت می‌کنند بپردازیم. اگر موافق هستید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.


افزایش بازدید لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام ابزاری بسیار کاربردی در زمینه گفتگوی زنده با کاربران و دنبال‌کنندگان صفحه شما است. با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توانید با کاربران خود در همان لحظه صحبت کنید و کامنت‌های آن‌ها را بخوانید. یکی از قابلیت‌های بسیار عالی لایو اینستاگرام، ذخیره کردن لایو و پخش مجدد آن است! در واقع اگر لایو خود را ذخیره نکرده باشید، کاربران پس از دیدن لایو شما دیگر نمی‌توانند آن را ببینند و با توجه به این که تمام فالورهای شما زمان برگزاری لایو آنلاین نیستند، احتمالاً تعداد زیادی از فالوورهایتان شانس دیدن لایو را ندارند. اینستاگرام با قابلیت ذخیره و بازپخش لایو، به شما کمک می‌کند تا بتوانید ۲۴ ساعت پس از پایان لایو، آن را به کاربران نمایش دهید. قابلیت جالب دیگر اینستاگرام این است که اگر لایو خود را ذخیره کنید، کاربران مانند استوری‌های اینستاگرام می‌توانند روی لایو شما ریپلای بزنند و بازخورد ارسال کنند.

چه کسانی به پخش مجدد لایو در اینستاگرام دسترسی دارند؟

معمولاً اینستاگرام در ابتدای توسعه قابلیت‌های اپلیکیشن خود، آن را بر روی تعداد محدودی از حساب‌های کاربری اعمال می‌کند اما جالب است بدانید این بار، قابلیت پخش مجدد لایو در اینستاگرام برای تمام کاربران فعال شده است. بنابراین اگر مدیریت یک حساب معمولی یا حساب تجاری اینستاگرام را برعهده دارید، به راحتی می‌توانید اقدام به پخش مجدد لایو در اینستاگرام خود کنید و فالوورهای شما یا افراد دیگر (در صورتی که صفحه شما پرایوت نباشد) به راحتی تا ۲۴ ساعت پس از پایان لایو می‌توانند آن را ببینند.

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

چگونه لایو اینستاگرام خود را مجدداً پخش کنیم؟

برای پخش مجدد لایو در اینستاگرام خود ابتدا باید یک لایو برگزار کنید. پس از برگزاری لایو خود، زمانی که صحبت‌های شما با کاربران و فالوورهای صفحه خود تمام شد، روی گزینه End در بالا و سمت راست لایو کلیک کنید و سپس confirm را بزنید:

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

در بخش بعدی گزینه‌ای به نام Share نمایش داده می‌شود که با فعال‌سازی آن لایو شما به مدت ۲۴ ساعت ذخیره شده و به کاربران نمایش داده می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند تا ۲۴ ساعت بر روی بازپخش مجدد لایو شما ریپلای بزنند؛ ریپلای‌های مربوط به لایو هم مانند ریپلای استوری‌ها در بخش دایرکت به شما نمایش داده می‌شوند و می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید.

به عنوان یک مدیر یا بازاریاب کسب‌وکار علاوه بر کاربرانی که در همان لحظه لایو شما را مشاهده می‌کنند، باید به فکر کسانی که بعداً لایو شما را می‌بینند هم باشید! ممکن است بخواهید چند دقیقه منتظر باشید تا فالوورهایتان وارد لایو شوند و سپس آن را شروع کنید؛ اما پیشنهاد می‌کنم در همان لحظه اول مقدمه‌ای از محتوای لایو خود را ارائه دهید. زیرا کسانی که لایو شما را از همان لحظه اول ندیده‌اند می‌توانند ذخیره لایو را مشاهده کنند اما کسانی که لایو را چند ساعت پس از برگزاری می‌بینند، فکر می‌کنند لایو شما بی‌محتوا است و این مسئله تعداد بازدید لایو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. بر اساس گزارش‌های بدست آمده، تعداد کاربرانی که پخش مجدد لایو در اینستاگرام را مشاهده می‌کنند با منتظر گذاشتن آن‌ها رابطه معکوس دارد؛ هر چقدر آن‌ها را بیشتر معطل کنید، تعداد کمتری از آن‌ها در لایو می‌مانند و بقیه کاربران از آن خارج می‌شوند. سعی کنید در چند دقیقه اول لایو مقدمه‌ای برای لایو خود بگویید که اگر کاربران پس از چند دقیقه وارد لایو شما شدند، محتوای مهم را از دست ندهند. مثلاً می‌توانید موضوع لایو خود را به کاربران معرفی کنید و به آن‌ها بگویید که این موضوع، چه فایده‌ای برای آن‌ها خواهد داشت! ارائه مقدمه و عنوان ممکن است برای کاربرانی که در همان لحظه لایو را می‌بینند اهمیتی نداشته باشد اما برای کاربرانی که قرار است پخش مجدد لایو در اینستاگرام را ببینند، بسیار مهم است؛ زیرا آن‌ها اصلاً دوست ندارند منتظر بمانند و در صورت معطلی، از لایو شما خارج می‌شوند و با همین سادگی تعداد بازدید لایو شما کاهش پیدا می‌کند. مسئله مهم تنها کاهش بازدید نیست، بلکه کاهش بازدید می‌تواند سبب بروز مشکلات دیگری نظیر کاهش نرخ تبدیل شود.

برای ارائه موضوع به کاربران می‌توانید از قابلیت PIN کردن پیام‌های لایو استفاده کنید:

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

کافی است در یک پیام متنی موضوع لایو خود را بنویسید و بر روی آن کلیک کنید. در این بخش بر روی Comment Pin کلیک کنید تا آن پیام برای تمای کاربرانی که الان لایو شما را می‌بینند یا بعداً قرار است آن را مشاهده کنند، برجسته‌تر شود. در واقع پیام پین شده بر خلاف سایر پیام‌ها در پایین لایو باقی می‌ماند و تکان نمی‌خورد؛ البته یک کادر خاکستری رنگ هم آن را از سایر پیام‌ها متمایز می‌کند و علامت سنجاق در کنار آن ظاهر می‌شود. کامنت پین شده در پخش مجدد لایو در اینستاگرام هم نمایش داده می‌شود و این مسئله به کاربرانی که در زمانی دیگر لایو شما را می‌بینند کمک می‌کند تا بتوانند موضوع لایو شما را بدانند.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه سین استوری را افزايش دهيم؟ | خرید بازديد استوری‌

 

یک نکته! توجه داشته باشید که مخاطبان شما تنها کسانی که در همان لحظه لایو را می‌بینند نیستند و کاربرانی هم بعداً لایو شما را می‌بینند. بنابراین باید توجه داشته باشید که لایو شما برای هر دو دسته مخاطبان باشد؛ مثلاً اگر از کاربرانی که در حال حاضر لایو را می‌بینند تشکر می‌کنید، از کاربران احتمالی که بعداً لایو شما را می‌بینند هم تشکر کنید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب احساس احترام و توجه کند و به افزایش تعامل صفحه شما کمک زیادی می‌کند. همچنین اگر از کاربرانی که در همان لحظه لایو را می‌بینند می‌خواهید سوالات خود را در بخش کامنت بپرسند، از کاربرانی که بعداً لایو را می‌بینند هم بخواهید که سوالات خود را در ریپلای استوری برای شما ارسال کنند. با این کار شما هم جوابی به آن‌ها می‌دانید و ارتباطات صفحه خود را قوی‌تر می‌کنید؛ از طرف دیگر تعامل صفحه شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند و به راحتی می‌توانید کاربران بیشتری جذب کنید.

چگونه لایو اینستاگرام را در گالری موبایل خود ذخیره کنیم؟

برای ذخیره کردن لایو اینستاگرام در موبایل خود، باید مراحل قبل را طی کنید! یعنی ابتدا لایو خود را برگزار کنید و سپس بر روی گزینه End در بالا و سمت راست لایو خود کلیک کنید:

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

در این بخش بر روی End Live video کلیک کنید و تا وارد بخش بعدی شوید:

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

در این بخش باید گزینه share your video for the next 24 hours را فعال کنید تا گزینه Save به شما نمایش داده شود. اکنون با کلیک بر روی گزینه Save در بالا و سمت راست لایو، ویدئوی مربوط به لایو شما ذخیره می‌شود که البته این موضوع به سرعت اینترنت شما بستگی دارد؛ زیرا این ویدئو باید از اینستاگرام دانلود شود و ممکن است چند دقیقه طول بکشد. در این صفحه تعداد کاربرانی که لایو شما را دیده‌اند هم در دسترس است! در نهایت با کلیک بر روی Share، لایو شما در پروفایل شما برای مدت ۲۴ ساعت ذخیره می‌شود و کاربران می‌توانند آن را مشاهده کنند.

یک نکته! اگر نمی‌خواهید ویدئوی لایو خود را ذخیره کنید، کافی است بر روی گزینه share your video for the next 24 hours کلیک کنید تا غیرفعال شود! اکنون بر روی Discard ضربه بزنید تا از صفحه لایو خارج شوید.

یک پیشنهاد! به جای استفاده از گزینه Save پخش مجدد لایو در اینستاگرام خود، می‌توانید از یک اپلیکیشن ضبط اسکرین موبایل استفاده کنید. البته اگر قصد چنین کاری را دارید، باید از ابتدای ویدئو اپلیکیشن خود را باز کنید و گزینه ضبط را بزنید! در پایان ویدئو هم گزینه پایان ضبط را بزنید تا ویدئوی مربوط به لایو خود را داشته باشید.

لایو شما تا ۲۴ ساعت پس از برگزاری در دسترس کاربران قرار دارد!

اکنون که لایو خود را ذخیره کرده‌اید، کاربران تا ۲۴ ساعت می‌توانند آن را از طریق بخش استوری‌های اینستاگرام خود یا صفحه پروفایل شما مشاهده کنند. اگر به استوری‌های اینستاگرام دقت کرده باشید، حتماً متوجه نوار قرمز دور استوری‌هایی که ندیده‌اید، شده‌اید! لایو ذخیره شده اینستاگرام هم با همین نوار قرمز در بخش استوری‌های اینستاگرام کاربران مشاهده می‌شود و تنها تفاوت آن، وجود آیکن لایو است که با کلمه Live دیده می‌شود! حال اگر کاربر ویدئوی ذخیره شده شما را مشاهده کند، آیکن پلی کردن ویدئو به جای کلمه Live را می‌بیند. در واقع هدف اینستاگرام این است که لایو را از استوری‌های اینستاگرام جدا کند تا کاربران راحت‌تر بتوانند لایو‌ها را از استوری تشخیص دهند.

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

البته کاربران پس از دیدن لایو دیگر آن نوار قرمز را مشاهده نمی‌کند و آن نوار، به نوار خاکستری تبدیل می‌شود که باز هم از استوری‌ها متمایز است.

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

اگر سایر فالوینگ‌های کاربران موردنظر شما در آن روز استوری نگذاشته باشند، تنها لایو شما به او نمایش داده می‌شود. لازم است بدانید کامنت‌هایی که سایر کاربران در هنگام مشاهده لایو برای شما گذاشته‌اند، به کاربرانی که بعداً بازپخش لایو را مشاهده می‌کنند قابل نمایش است. بنابراین اگر فکر می‌کنید ممکن است این کامنت‌ها مشکل‌ساز شوند، در همان ابتدای لایو کامنت‌ها را ببندید؛ البته پیشنهاد می‌کنم این کار را نکنید! زیرا کامنت‌ها به تعامل صفحه کمک زیادی می‌کند و می‌توانید به سوالات و مشکلات کاربران رسیدگی کنید.

چند نکته مهم برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام و عملکرد آن برای کاربران

اگر مدیریت یک صفحه اینستاگرامی را برعهده دارید که برای کاربران لایو می‌گذارید، استراتژی‌ شما بسیار مهم است. در واقع شما باید سعی کنید بازدید لایو‌های خود را افزایش دهید؛ زیرا کاربران تعامل بسیار خوبی با لایو اینستاگرام دارند و این مسئله کمک زیادی به افزایش مشتری کسب‌وکار شما می‌کند. چند نکته بسیار مهم عبارتند از:

1. تبلیغ بازپخش لایو از طریق استوری و پست

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند حضور آن‌ها برای کسب‌وکارتان اهمیت ندارد اما در واقع تمام ارزش یک کسب‌وکار، به مخاطبان و کاربران آن است! اگر کاربر یا مخاطبی برای کسب‌وکارها وجود نداشته باشد، قطعاً شما هم فروشی نخواهید داشت و محصولات شما هرچقدر هم که ارزشمند و کاربردی باشد، ارزشی نخواهد داشت. بنابراین شما باید کاری کنید که کاربران بدانند برایتان ارزشمند هستند و ارزش واقعی کسب‌وکارتان را تشکیل می‌دهند. اگر لایو برگزار کرده‌اید و ذخیره آن را برای ۲۴ ساعت در دسترس کاربران قرار داده‌اید، به تبلیغ بازپخش لایو خود بپردازید. برای تبلیغ پخش مجدد لایو در اینستاگرام از پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید.

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

در ابتدا یک پست برای اینستاگرام خود ایجاد کنید و در آن به بررسی لایو خود بپردازید؛ درج عنوان جذاب و مرتبط با ویدئو و همچنین نکات کلیدی لایو را فراموش نکنید! اکنون آن پست را در استوری خود قرار دهید و به کاربران بگویید اگر پس از دیدن لایو سوالی برایشان پیش آمد، از طریق کامنت‌های آن پست از شما بپرسند. با این کار علاوه بر این که کاربران را به کامنت گذاشتن برای پاسخ به سوالاتشان دعوت کرده‌اید، بلکه از آن‌ها دعوت به دیدن لایو هم کرده‌اید.

2. در هنگام بازپخش لایو، استوری جدید به اشتراک نگذارید!

یکی از مهم‌ترین مسائلی که بسیاری از مدیران صفحات اینستاگرامی آن را در نظر نمی‌گیرند این است که لایو اینستاگرام در کنار استوری‌ها نمایش داده می‌شود! این مسئله ممکن است دچار سردرگمی بسیاری از کاربران شود؛ اما اگر لایو شما به تنهایی در دسترس کاربران باشد و در آن زمان استوری دیگری به اشتراک نگذاشته باشید، به راحتی می‌توانید تنها لایو اینستاگرام را در دسترس قرار دهید. اما اگر استوری‌هایی از قبل در اختیار کاربران قرار داده‌اید و لایو شما پس از ذخیره شدن در کنار این استوری‌ها قرار گرفت، یک استوری دیگر هم برای دیدن لایو منتشر کنید؛ در واقع در این استوری شما کاربران را به دیدن پخش مجدد لایو در اینستاگرام دعوت می‌کنید و از آن‌ها می‌خواهید در پست مربوط به آن (مورد ۱) سوالات یا مشکلات خود را مطرح کنند.

 

بيشتر بخوانيم : با استفاده از لایو اینستاگرام سریع تر رشد کنید ! | افزايش بازديد لایو اینستاگرام‌

 

3. نمایش بازپخش لایو برای کاربران متفاوت است!

اگر شما به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید، به راحتی می‌توانید استوری‌ها و لایوهای خود را پشت سر هم مشاهده کنید و با ضربه زدن بر روی صفحه گوشی، پس از پایان استوری‌ها وارد لایو می‌شود یا برعکس! اما هنگامی که کاربران دیگر وارد صفحه شما می‌شود و می‌خواهند لایو یا استوری‌های شما را ببینند، این مسئله کمی متفاوت است. کاربران با کلیک بر روی عکس پروفایل شما که در واقع برای دیدن استوری یا لایو است، دو گزینه در اختیارشان قرار می‌گیرد که از آن‌ها می‌خواهد وارد بخش لایو یا استوری شوند. بنابراین کاربران قادر به رد کردن استوری و رسیدن به لایوها نیستند و همین مسئله باعث سردرگمی برخی از کاربران می‌شود.

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

4. کاربران می‌توانند بخشی از ویدئو را رد کنند و آن را از ۱۵ ثانیه تا ۳ دقیقه جلوتر ببرند!

یکی از قابلیت‌هایی که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده است، قابلیت رد کردن ویدئو است! در واقع کاربران به راحتی می‌توانند ویدئوهای لایو را جلوتر ببرند که میزان جلو بردن، بستگی به مدت زمان ویدئو دارد؛ مثلاً اگر ویدئوی شما کمتر از ۵ دقیقه باشد، کاربر با هر بار کلیک بر روی بازپخش لایو می‌تواند آن را ۱۵ ثانیه به جلو ببرد. همچنین اگر ویدئوی شما بیشتر از ۳۰ دقیقه باشد، کاربران با هر بار کلیک می‌تواند ویدئو را حدود ۳ دقیقه جلو ببرد! بنابراین زمان ویدئو در این مورد تاثیر دارد. باید توجه داشته باشید که اگر فکر می‌کنید کاربران ممکن است ویدئوی شما را رد کنند، در ابتدای لایو سرفصل‌های آن را به کاربران معرفی کنید تا بدانند کدام بخش از لایو برایشان مفید است.

5. بازپخش لایو خود را آنالیز کنید!

مسئله بسیار مهم برای مدیران صفحات اینستاگرامی این است که صفحه اینستاگرامشان چقدر بازدید و ترافیک دارد که این مورد به کمک آنالیز اینستاگرام انجام می‌شود. اینستاگرام ابزار اولیه تحلیل را در اختیار شما قرار داده است و به راحتی می‌توانید تعداد بازدید لایو اینستاگرام خود را آنالیز کنید. البته جزئیات آن (حتی با استفاده از ابزار Insignths اینستاگرام) بسیار محدود است اما می‌توانید تعداد بازدید آن را بدانید! برای این کار کافی است وارد بخش استوری‌ و لایو اینستاگرام شوید و آن را باز کنید. در سمت چپ و پایین بازپخش لایو عددی به شما نمایش داده می‌شود که همان تعداد بازدید لایو است!

 افزایش بازدید لایو اینستاگرام

مثلاً اگر این عدد مانند تصویر بالا ۵۴ باشد، یعنی ۵۴ نفر بازپخش لایو شما را مشاهده کرده‌اند! البته امکان دارد ۵۴ نفر هم آن را رد کرده باشند یا به صورت کامل مشاهده کرده باشند که با ابزار آنالیز اپلیکیشن اینستاگرام این اطلاعات در دسترس کاربران قرار نمی‌گیرد. این عدد تنها در اختیار شما قرار گرفته است و کاربران دیگر نمی‌توانند متوجه شوند که پخش مجدد لایو در اینستاگرام شما چه تعداد بازدید گرفته است.

البته شما می‌توانید بدانید که این ۵۴ نفری که لایو شما را مشاهده کرده‌اند، چه افرادی هستند! برای این کار کافی است لایو خود را به سمت بالا بکشید یا بر روی عدد مربوط به تعداد بازدید آن کلیک کنید:

با این کار افرادی که لایو شما را مشاهده کرده‌اند، قابل مشاهده است و به راحتی می‌توانید بازدیدکنندگان بازپخش لایو خود را ببینید.

یک نکته! استوری‌های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت به بخش آرشیو اضافه می‌شوند و اطلاعات آن نظیر تعداد بازدید یا نام بازدیدکنندگان استوری برای همیشه باقی می‌ماند اما پخش مجدد لایو در اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت برای همیشه از بین می‌رود! بنابراین اگر به داده‌های آن نیاز دارید، از آن اسکرین‌شات بگیرید یا به روشی که صلاح می‌دانید، داده‌های آن را ذخیره کنید.

 

نتیجه‌گیری

لایو اینستاگرام یک ابزار بسیار عالی برای ارتباط با کاربران و پاسخ به سوالات آن‌ها است. این ابزار آن‌قدر مهم و ارزشمند است که با استفاده از آن گاهی مصاحبه‌های خود را انجام می‌دهند یا از رویدادهای خود ویدئوهای زنده به کاربران و فالوورهای خود نمایش می‌دهند! در این مقاله به آموزش پخش مجدد لایو در اینستاگرام پرداختیم تا اگر کاربرانی در همان لحظه برگزاری لایو موفق به دیدن آن نشدند، تا ۲۴ ساعت بعد بتوانند آن را مشاهده کنند. همچنین نکات دیگری برای افزایش مخاطبان لایو اینستاگرام وجود دارد که در این مقاله به بررسی کامل آن پرداختیم و با رعایت آن به راحتی می‌توانید بازدید خود را افزایش دهید.

اکنون شما بگویید! در هنگام استفاده از لایو اینستاگرام، چه نکاتی را رعایت می‌کنید و به نظر شما پخش مجدد لایو در اینستاگرام تا ۲۴ ساعت پس از برگزار لایو چقدر بر روی بازدید آن تاثیرگذار است؟ تجربیات خود را از طریق در نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555