بلاگ اینستاگرام

اعتمادسازی در اینستاگرام و افزایش فروش کسب‌وکار اینترنتی

اینستاگرام | instagram

23 اسفند 1397

دقیقه

اعتمادسازی در اینستاگرام شامل چند مرحله است که در این مقاله قصد داریم این موضوع را کامل بررسی کنیم.

 

 


اعتمادسازی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب در ایران و جهان است و پرسونای مشتری انواع کسب‌وکارها در آن حضور دارند. مخاطبان هدف کسب‌وکار اینترنتی یعنی فالوورهایی که قابلیت تبدیل شدن به مشتری را دارند. اعتمادسازی در اینستاگرام پس از جذب کاربران، اولین قدم برای تبدیل کردن آن‌ها به مشتری است؛ یعنی اگر بتوانید اعتماد فالوورهای خود را جلب کنید، احتمال خرید محصولات یا خدمات کسب‌وکار اینترنتی شما توسط آنها زیاد است.

 

افزایش فالوورهای اینستاگرام

اولین قدم اعتمادسازی در اینستاگرام، داشتن فالوور هدفمند اینستاگرام است. کسب درآمد از اینستاگرام به مسائل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها تولید محتوای منحصر به فرد و کاربردی است؛ دلیل کاربران برای دنبال کردن شما، محتوای مفید و کاربردی موجود در صفحه اینستاگرام شما است. در مقاله فالوور فیک اینستاگرام به بررسی مهم‌ترین روش‌های جذب فالوور واقعی اینستاگرام پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را مطالعه کنید. در این مقاله به دنبال روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام نیستیم و می‌خواهیم به بررسی مسئله اعتمادسازی در اینستاگرام بپردازیم.

افزایش فالوور اینستاگرام

اعتمادسازی در اینستاگرام

تعداد زیادی از کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام وجود دارند که هدف آنها، کسب درآمد از اینستاگرام است! برخی از کسب‌وکارهای اینترنتی از اینستاگرام به عنوان یک کانال قدرتمند برای بازاریابی محصولات و خدمات استفاده می‌کنند که در اینصورت، مسئله اعتمادسازی در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. هرچقدر بیشتر بتوانید اعتماد کاربران را جلب کنید، راحت‌تر می‌توانید به کسب درآمد از اینستاگرام بپردازید. اعتمادسازی در اینستاگرام شامل چند مسئله مهم می‌شود:

فالوور فیک اینستاگرام

1. برندسازی کسب‌وکار اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

برند همان هویت کسب‌وکار اینترنتی است! هر چقدر برند کسب‌وکارها در میان کاربران شناخته‌‌شده‌تر باشد، کاربران راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند؛ مثلاً هنگامی که صحبت از برند اپل یا سامسونگ می‌شود، افراد هیچ‌گاه به کیفیت و خدمات این دو برند شک نمی‌کنند و اگر برای انتخاب یک محصول چند گزینه در مقابل شما است که سامسونگ در میان چند برند ناشناخته‌تر باشد، به احتمال زیاد این برند را انتخاب می‌کنید. در شبکه‌های اجتماعی دو مسئله بسیار مهم به برندسازی کمک می‌کنند:

  • محتوای منتشرشده بر روی صفحه
  • تبلیغات

مورد اول شاید زمان بیشتری نیاز داشته باشد اما در درازمدت کمک زیادی به برندسازی می‌کند. تبلیغات بسیار زودبازده است اما باید کسب‌وکار اینترنتی شما زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از کاربران را داشته باشد؛ مثلاً اگر خدمات یا محصولاتی برای ارائه دارید و می‌خواهید آن را تبلیغ کنید، باید این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر محصول شما بیش از ۱,۰۰۰ عدد فروش برود، آیا نیروی لازم برای پشتیبانی این تعداد مشتری را دارید؟ اگر بتوانید تمامی آنها را پشتیبانی کنید، برند شما در میان ده‌ها هزار کاربر اعتبار خوبی پیدا می‌کند! زیرا ۱,۰۰۰ مشتری شما محصول یا خدمات شما را به دوستان و افراد دیگر نیز معرفی می‌کنند و به همین صورت مشتریان شما زیاد می‌شوند. از طرفی اگر نتوانید به نیاز این تعداد از مشتریان پاسخ بدهید، اعتبار برند شما در میان کاربران از بین می‌رود و اعتمادسازی دوباره برای کسب‌وکارتان سخت می‌شود. مسئله کسب درآمد از اینستاگرام و افزایش درآمد کسب‌وکار بسیار لذت‌بخش است اما باید کاملاً برنامه‌ریزی شده باشد.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه بازديد استوری را افزايش دهيم؟ | افزايش بازديد استوری اينستاگرام‌

 

2. ارائه تضمین خدمات در اینستاگرام

اگر از اینستاگرام به عنوان یک کانال تبلیغاتی برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنید، به کاربران خود تضمین خدمات و محصول بدهید! اگر یک کسب‌وکاری تازه‌کار و نوپا دارید، تصمیم‌گیری برای خرید محصول یا خدمات برای کاربران مشکل است؛ زیرا آنها از کیفیت خدمات و محصولات شما اطمینان ندارند و بسیاری از کاربران از سفارش خود صرف‌نظر می‌کنند. ارائه تضمین خدمات به کاربران بر روی سفارش آنها تاثیر زیادی دارد؛ مثلاً به آنها تضمین بازگشت وجه بدهید! اگر از خدمات یا محصولات خود اطمینان کافی دارید، به کاربران خود تضمین بدهید که در صورت نارضایتی هزینه پرداخت‌شده را بدون هیچ قید و شرطی برای آن‌ها واریز می‌کنید. همچنین به آن‌ها تضمین پشتیبانی بدهید! بسیاری از محصولات و خدمات غیرفیزیکی هستند؛ مثلاً در سایت‌های ارائه‌دهنده ربات اینستاگرام می‌توانید به کاربران خود تضمین بدهید که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان ممکن پاسخگوی آن‌ها هستید.

 

3. محتوای ارزشمند و کاربردی تولید کنید!

در اینستاگرام هنگامی که کاربران وارد یک صفحه می‌شوند، پس از دیدن تعداد دنبال‌کنندگان صفحه، به سراغ محتوا می‌روند! اگر محتوای منتشرشده کاربردی، ارزشمند یا سرگرم‌کننده باشد، کاربران آن صفحه را دنبال می‌کنند اما اگر محتوای صفحه مورد علاقۀ آن‌ها نباشد، شانس افزایش فالوور برای آن صفحه کمتر است. البته محتوای صفحه شما در آینده مهم‌تر از الان است! فرض کنید کاربران شما را دنبال می‌کنند اما پس از مدتی متوجه کاهش کیفیت محتوای صفحه شما می‌شوند؛ یعنی پس از مدتی محتوای صفحه شما کاهش می‌یابد و سبب می‌شود کاربران صفحه شما را آنفالو کنند. بنابراین اگر یک صفحه اینستاگرام دارید، از محتوای باکیفیت خود اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر قصد راه‌اندازی یک صفحه تازه برای کسب‌وکار خود دارید، از همان ابتدا یک استراتژی محتوا تدوین کرده و محتوای حرفه‌ای به کاربران ارائه کنید.

فالوور واقعی اینستاگرام

4. ارائه محتوای آموزشی رایگان به کاربران

ارائه محتوای آموزشی و کاربردی برای کاربران بسیار ارزشمند است! در صفحه اینستاگرام خود در حوزۀ کاری خود محتوای آموزشی به کاربران ارائه کنید؛ محتوای آموزشی یعنی محتوایی که کاربران از شما چیزی یاد بگیرند و از آن استفاده کنند. اگر یک محصول فیزیکی خاص برای فروش دارید، نحوۀ کار با آن محصول یا مزایای استفاده از آن را به صورت عکس یا ویدئو در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید. این روش برای کسب‌وکارهایی که محصول دیجیتال یا خدماتی برای فروش دارند نیز مناسب است. اگر محصول یا خدمات غیرفیزیکی برای ارائه دارید، ویدئویی از ویژگی‌های از آن در اینستاگرام منتشر کنید و به بررسی تاثیر آن در زندگی کاربران بپردازید. مثلاً اگر یک محصول دیجیتال در زمینه آموزش افزایش فالوور اینستاگرام ضبط کرده‌اید، بخشی از آن را که برای کاربران مفید است در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید؛ اگر این بخش از محصول شما مفید باشد، کاربران آن محصول را خریداری می‌کنند و اگر کیفیت محصول خوب باشد، به اعتمادسازی در اینستاگرام کمک می‌کند.

 

5. نمایش محصولات در فضای واقعی

اگر کسب‌وکار اینترنتی شما مربوط به فروش محصولات فیزیکی است، عکس‌های واقعی از آن در فضای واقعی منتشر کنید! مثلاً اگر فروشند لباس هستید، به جای استفاده از مانکن از یک مدل برای عکاسی استفاده کنید؛ در واقع مدل شما لباس را می‌پوشد و یک فضای کاملاً طبیعی نظیر بوتیک یا حیاط مربوط به محیط کار شما از او عکس تهیه می‌کنید. این مسئله به اعتمادسازی کاربران در اینستاگرام کمک زیادی می‌کند.

 

6. نظر مشتریان خود را درباره محصولات خود منتشر کنید!

کاربران به نظرات کاربران دیگر بیشتر از گفته‌های کسب‌وکار شما اعتماد می‌کنند! زیرا کاربران دیگر محصول یا خدمات کسب‌وکارتان را استفاده کرده‌‍اند و نظرات واقعی خود را درباره آن ارائه می‌کنند. افراد نیز اگر رضایت کاربران دیگر را مشاهده کنند، از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند و به راحتی می‌توانید به اعتمادسازی در اینستاگرام برای کسب‌وکار خود کمک کنید. همچنین با افزایش اعتماد کاربران درباره محصول یا خدمات، فروش شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

کسب درآمد از اینستاگرام

7. از پشت صحنه کسب‌وکار خود ویدئو یا تصویر منتشر کنید!

هر چقدر کسب‌وکار شما برای کاربران و مشتریان شفاف‌تر باشد، آنها راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند. اگر قصد کسب‌ درآمد از اینستاگرام را دارید، عملکرد کسب‌وکارتان را برای کاربران شفاف‌سازی کنید. یکی از راه‌های شفاف‌سازی خدمات برای کاربران، انتشار تصاویر یا ویدئوهای ارزشمند از کارمندان کسب‌وکار اینترنتی خود است. مثلاً در محیط کاری هنگامی که کارمندان در حال فعالیت و کار هستند، از آنها عکس بگیرید و آن‌ها را در صفحۀ اینستاگرام خود منتشر کنید. همچنین به بهانه‌های مختلف نظیر تولد کارمندان، جشن بگیرید و عکس یا فیلم تهیه کنید؛ با انتشار این عکس‌ها و ویدئوها کاربران حس بهتری نسبت به شما دارند و اعتمادسازی در اینستاگرام راحت‌تر انجام می‌شود.

با رعایت این ۷ نکته به راحتی می‌توانید به اعتمادسازی در اینستاگرام بپردازید و کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنید. البته برخی از کسب‌وکارها به صورت مستقیم کسب درآمد می‌کنند و برخی دیگر از اینستاگرام به عنوان یک کانال بازاریابی قدرتمند برای افزایش فروش کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند.

 

نتیجه‌گیری

افزایش فروش کسب‌وکار اینترنتی یکی از مسائل مهم و ارزشمند برای آن‌ها است و اعتمادسازی در اینستاگرام یکی از روش‌های افزایش مشتریان و در نهایت فروش محصول یا خدمات کسب‌وکارهای اینترنتی است. در این مقالۀ به بررسی روش‌های اعتمادسازی در اینستاگرام پرداختیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید فروش کسب‌وکارتان را تا حد زیادی افزایش دهید.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555