بلاگ اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام | instagram

14 اسفند 1397

دقیقه

اگر فردی هستید که قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارید، ابتدا باید روش‌های آن را بشناسید. پس از شناخت روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام به راحتی می‌توانید یک یا چند روش را انتخاب کنید و از طریق آن درآمد خوبی کسب کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام بپردازیم و از جوانب مختلف آن را بررسی کنیم.


کسب‌ درآمد از اینستاگرام 

اینستاگرام یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا است که کاربران زیادی در آن فعالیت می‌کنند. در ایران نیز اینستاگرام به عنوان برترین شبکه‌ اجتماعی در میان کاربران شناخته می‌شود و بیش از ۲۴ میلیون کاربر فعال دارد. باتوجه به تعداد کاربران فعال ایرانی، اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌هایی است که پتانسیل بالایی برای کسب درآمد دارد. کسب درآمد در اینستاگرام در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی داشته است و کاربران زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 

میزان درآمد افراد در اینستاگرام چقدر است؟

پیش از آن‌که بخواهیم روش‌های کسب‌ درآمد از اینستاگرام را بررسی کنیم، بهتر است میزان درآمد افرادی که از طریق اینستاگرام کسب می‌کنند را بررسی کنیم. میزان درآمد افراد از اینستاگرام بستگی به تعداد دنبال‌کنندگان آن صفحه دارد اما جالب است بدانید درآمد برخی از آنها تا ده‌ میلیون تومان در روز می‌رسد. البته توجه داشته باشید موضوع صفحه در میزان درآمد آن تاثیر زیادی دارد و صفحاتی که دنبال‌کننده بیشتری داشته باشند، درآمد بیشتری دارند. اما روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام برای افراد مختلف متفاوت است که در بخش بعدی به بررسی آن می‌پردازیم.

 کسب‌ درآمد از اینستاگرام

روش‌های کسب‌ درآمد از اینستاگرام چیست؟

روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام برای هر فرد فرق می‌کند اما به صورت کلی چند روش کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد:

 

1. فروش تبلیغات صفحه برای برندهای دیگر

شاید بتوان پردرآمدترین روش کسب درآمد از اینستاگرام را تبلیغات دانست! برندهای زیادی وجود دارند که تازه در اینستاگرام شروع به فعالیت کرده‌اند یا قصد دارند محصولات، خدمات، جشنواره‌ها و مسابقات خود را از طریق صفحات پرمخاطب به کاربران معرفی کنند. صفحاتی که تعداد دنبال‌کنندگان و تعامل کاربران در آن‌ها زیاد است، یک صفحه مناسب برای برندهایی که قصد تبلیغات دارند محسوب می‌شوند. اینفلوئنسرها یا افراد تاثیرگذار معمولاً تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند و درآمد خوبی از طریق تبلیغات کسب می‌کنند. این روش تنها مختص به اینستاگرام نیست و در سایت‌ها نیز درآمد زیادی نصیب مدیران سایت می‌کند اما در اینستاگرام، بیشترین درآمد را نصیب افرادی که قصد کسب درآمد از اینستاگرام دارند، می‌کند.

 

2. فروش مستقیم کالا یا خدمات

بسیاری از شرکت‌ها، برندها و افراد از اینستاگرام به عنوان یک شبکه بازاریابی بسیار عالی استفاده می‌کنند. در واقع چنین افراد یا کسب‌وکارهایی از پتانسیل بسیار بالای اینستاگرام برای معرفی محصول یا خدمات بهره می‌برند و آنها را به کاربران دیگر معرفی می‌کنند. افراد در این روش از اینستاگرام به صورت مستقیم درآمد ندارند اما با معرفی محصول و خدمات، کاربران را به سایت یا مغازه دعوت می‌کنند و کاربر خرید انجام می‌دهد. البته افرادی وجود دارند که بدون داشتن سایت، محصول یا خدمات خود را از طریق اینستاگرام به فروش می‌رسانند؛ مثلاً فردی که لباس می‌فروشد، لباس‌های خود را در اینستاگرام قرار می‌دهد و اگر کاربری قصد سفارش داشته باشد، می‌تواند با استفاده از تلگرام یا تماس محصول خود را سفارش دهد و هزینه آن را به صورت مستقیم برای فروشنده واریز کند. از طرفی باید دقت داشته باشید که باتوجه به مشکلات داخلی و خارجی، کمی ریسک است! اگر اینستاگرام فیلتر شود، دیگر راهی برای برای فروش محصول از طریق اینستاگرام وجود ندارد و فروشنده باید به دنبال راه‌حل دیگری باشد. حال فرض کنید همین کسب‌وکار یک وب‌سایت راه‌اندازی کند؛ حتی اگر اینستاگرام فیلتر شود یا برای کاربران ایرانی تحریم شود، مشتریان شما به راحتی از طریق سایت محصول موردنظر را سفارش می‌دهند و با وجود کاهش درآمد شما، برند شما برای همیشه پایدار باقی می‌ماند. همچنین در صورت فیلتر شدن می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی دیگری که کاربران بیشتری نسبت به بقیه دارند، برای معرفی محصولات و خدمات استفاده کنید.

درآمد حاصل از این روش نیز فوق‌العاده است! فرض کنید فروشنده گل و گیاه هستید؛ اگر تنها ۱K فالوور فعال داشته باشید و در روز بتوانید ۲۰ گل بفروشید، در ماه چندین میلیون درآمد نصیب شما می‌شود. حال اگر تعداد فالوورهای فعال صفحه شما بیشتر باشند، سفارش‌ها نیز افزایش می‌یابند و درآمد بیشتری کسب می‌کنید.

 

بيشتر بخوانيم : کسب درآمد از اینستاگرام | دریافت پنل اینستاگرام‌

 

3. اشتراک‌گذاری لینک سایت‌های مختلف

یکی دیگر از روش‌های بسیار پرطرفدار، اشتراک‌گذاری لینک سایت‌ها در صفحه خود است! اگر در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، حتماً تاکنون سایت‌های پیش‌بینی فوتبال را دیده‌اید که صفحات زیادی آنها را تبلیغ می‌کنند. جالب است بدانید بابت قرار دادن لینک‌ چنین سایت‌هایی درآمدهای بسیار بالایی دارند که البته این روش را می‌توان با روش اول کسب درآمد از اینستاگرام (فروش تبلیغات صفحه برای برندهای دیگر) یکی دانست اما گاهی کاربران لینک‌هایی نظیر همکاری در فروش قرار می‌دهند! این روش به این صورت است که فروشگاه‌های اینترنتی به کاربرانی که قصد کسب درآمد دارند، یک لینک اختصاصی ارائه می‌دهند که اگر مشتریان با استفاده از آن آدرس وارد سایت شوند و خرید انجام دهند، درصدی از فروش به آن کاربر تعلق می‌گیرد.

 کسب درآمد از اینستاگرام

۲ روش برای قرار دادن لینک‌های همکاری در فروش برای اینستاگرام وجود دارد:

  • قرار دادن لینک در بیو
  • قرار دادن لینک در استوری (این قابلیت فقط برای صفحات تجاری با بیش از ۱۰K فالوور فعال است)

اگر قصد کسب درآمد از این روش را دارید، کافی است با یکی از فروشگاه‌های اینترنتی شروع به همکاری کنید و لینک محصولات آن را در اینستاگرام خود قرار دهید و درآمد خوبی کسب کنید. البته این روش در سایت‌ها، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی نیز قابل استفاده است اما در اینستاگرام به دلیل داشتن تعداد کاربران فعال بسیار بالا، درآمد بیشتری برای شما بدست می‌آورد.

 

بيشتر بخوانيم : آموزش جذب فالوور واقعی رايگان در اينستاگرام | افزايش فالور واقعی‌

 

4. برندسازی برای شرکت‌ها در ازای دریافت هزینه

شرکت‌های تازه‌کار زیادی وجود دارند که برای برندسازی خود هزینه می‌کنند! یکی از روش‌های برندسازی برای کسب‌وکارهای مختلف استفاده از صفحات پرمخاطب در اینستاگرام است. اگر یک صفحه پرمخاطب با فالوور فعال زیاد در اینستاگرام دارید، می‌توانید با چنین شرکت‌هایی صحبت کنید و با دریافت هزینه در یک پست آن‌ها را معرفی کنید و آیدی مربوط صفحه به آن شرکت را در همان پست قرار دهید. البته باید بدانید چنین شرکت‌هایی بیشتر از معرفی، به دنبال تعریف کردن از آن برند هستند! تنها اگر از صحت کار آن شرکت اطمینان دارید، دست به چنین کاری بزنید؛ اگر صحبت‌های شما در مورد آن کسب‌وکار مخالف چیزی باشد که کاربران تجربه می‌کنند، نه تنها برندسازی خوبی برای آن شرکت انجام نمی‌شود بلکه ممکن است فالوورهای خود را از دست بدهید.

 

5. کسب درآمد از طریق تبلیغات در استوری

اگر استوری‌های صفحه شما بازدید خوبی می‌گیرد، یک صفحه با پتانسیل درآمد بسیار بالا دارید! استوری اینستاگرام که تنها ۲۴ ساعت در صفحه شما می‌ماند، بیشترین بازدهی را برای نمایش تبلیغات از طریق فالوورهای شما دارد. در این روش نیز می‌توانید محصولات یا برند یک کسب‌وکار را معرفی کنید و بابت هر معرفی چندین میلیون تومان درآمد کسب کنید.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام 

این ۵ روش، روش‌های اصلی کسب درآمد از اینستاگرام هستند اما روش‌های دیگری نیز وجود دارند(مثل خدمات دکتر مجیک)! البته روش‌هایی که درآمد بالایی برای شما کسب می‌کنند، همین 1+5 روش هستند که با کمی تحقیق درباره آن‌ها می‌توانید کسب‌وکار اینستاگرامی خود را آغاز کنید.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه بازديد استوری را افزایش دهیم؟ | افزايش بازدید استوری اینستاگرام‌

 

چگونه درآمد صفحات اینستاگرام را افزایش دهیم؟

کسب درآمد از اینستاگرام یکی از لذت‌بخش‌ترین روش‌های کسب درآمد است و بسیاری از افراد به دنبال افزایش درآمد خود از آن هستند. برای افزایش درآمد صفحه اینستاگرامی خود تنها یک راه وجود دارد و آن راه افزایش فالوور اینستاگرام است! یعنی اگر می‌خواهید درآمد صفحه اینستاگرامی خود را افزایش دهید، ابتدا باید تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرامی خود را افزایش دهید و سپس به دنبال افزایش درآمد اینستاگرام باشید. روش‌های زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد که در دکتر مجیک مقاله نکات اساسی برای افزایش فالوور اینستاگرام منتشر شده و به شما کمک می‌کند تا فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید.

 

کسب درآمد از اینستاگرام بهتر است یا تلگرام؟

اینستاگرام و تلگرام دو شبکه پرطرفدار و با کاربر زیاد در ایران هستند که هر دو پتانسیل خوبی برای کسب درآمد دارند. یکی از مسائلی که ذهن بسیاری از کاربران را درگیر کرده است، مسئله کسب درآمد از اینستاگرام یا تلگرام است! به عبارت دیگر کاربران نمی‌دانند باید از اینستاگرام کسب درآمد کنند یا تلگرام! با وجود آن‌که تعداد کاربران تلگرام در ایران بیشتر از اینستاگرام است، اما دسترسی به آنها مشکل‌تر است. در اینستاگرام شما به راحتی می‌توانید به کاربران مختلف دسترسی داشته باشید اما در تلگرام با توجه به خصوصی بودن این شبکه برای کاربران، چنین امکانی وجود ندارد. اگر نمی‌دانید کدام یک برای کسب درآمد بهتر است، پیشنهاد ما فعالیت در هر دو شبکه است؛ البته باید شناخت کاملی از هر دو داشته باشید.

 کسب‌ درآمد از تلگرام

بهترین کار این است که در اینستاگرام فعالیت کنید و از آن به عنوان یک شبکه برای جذب کاربر در تلگرام استفاده کنید. بنابراین از اینستاگرام برای دو هدف اساسی می‌توان استفاده کرد:

1. کسب درآمد از تبلیغات یا فروش محصول
2. استفاده از اینستاگرام برای افزایش دنبال‌کنندگان سایر شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام

اگر این روش را به درستی پیش ببرید، در هر دو شبکه دنبال‌کنندگان زیادی بدست می‌آورید و درآمد شما چند برابر می‌شود. روش‌های کسب درآمد از تلگرام با وجود آن‌که شباهت زیادی با اینستاگرام دارد، اما از نظر پرسونا برای جذب مخاطب کمی متفاوت است که اگر قصد دارید از تلگرام نیز به صورت حرفه‌ای درآمد کسب کنید، باید درباره آن تحقیق کنید. در مقاله راهنمای کامل تبلیغات در تلگرام که در دکتر مجیک منتشر شده است، راحت‌تر می‌توانید با موضوع کسب درآمد از تلگرام آشنا شوید و فعالیت خود را آغاز کنید.

 

یک نکته مهم!

اگر قصد کسب درآمد از طریق اینستاگرام را دارید، پیش از آن‌که فعالیت خود را شروع کنید باید در مورد آن تحقیق کنید! به عنوان یک کاربر ممکن است یک یا دو روش برای شما جذابیت داشته باشد و هماهنگ با کسب‌وکار فعلیتان باشد. اگر از کسب‌وکار خود راضی هستید، درباره روش کسب درآمد از اینستاگرام برای همان کسب‌وکار خود بپردازید اما اگر از کسب‌وکارتان راضی نیستید و می‌خواهید روش کسب درآمد دیگری را امتحان کنید باید ببینید در کدام روش مهارت دارید. حال که روش کسب‌ درآمد از اینستاگرام را متناسب با مهارت‌ها یا تخصص خود پیدا کرده‌اید، درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید یک صفحه بسیار موفق در اینستاگرام با درآمد بالا راه‌اندازی کنید. البته در ابتدای راه درآمدی وجود ندارد و تنها با انتشار پست‌های جذاب، کاربردی و حرفه‌ای صفحه اینستاگرام خود را به درآمد برسانید. مثلاً اگر در زمینه آشپزی مهارت دارید، با تولید ویدئوهای حرفه‌ای و منحصر به فرد از آشپزی خود می‌توانید به یک اینفلوئنسر در اینستاگرام تبدیل شوید و درآمد بسیار بالایی کسب کنید. صفحه شما مورد هدف رستوران‌ها و فست‌فودهای مختلف قرار می‌گیرد و حاضرند بابت درج پست یا استوری تبلیغ در صفحه شما، چندین میلیون تومان هزینه کنند.

 

نتیجه‌گیری

اینستاگرام که نسبت به شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر عمر زیادی ندارد، بخش مهمی از زندگی روزمره مردم را در ایران و جهان تشکیل می‌دهد. باتوجه به تعداد کاربران فعال در این شبکه اجتماعی، محیط بسیار خوبی برای کسب درآمد است و کاربران زیادی در اینستاگرام، از روش‌های مختلف درآمد دارند. در این مقاله به بررسی روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام پرداختیم که بتوانید روش کسب‌ درآمد مناسب را انتخاب کنید. اگر در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، به نظر شما چه روش‌های دیگری برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد؟ در بخش نظرات به ما بگویید تا این مقاله را کامل‌تر کنیم.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555