بلاگ اینستاگرام

نمایش ویدیوهای IGTV در تایم‌لاین

اینستاگرام به تازگی متوجه شده است که افراد بسیار کمی به ویژگی IGTV این برنامه اهمیت می‌دهند. به همین دلیل این شرکت تصمیم دارد ویدیو‌های IGTV را در تایم‌لاین شما قرار دهد.

 


نمایش ویدیوهای IGTV در تایم‌لاین

اینستاگرام بالاخره این واقعیت را قبول کرده است که کاربران آنطور که باید جذب محتوایی که در IGTV هست، نمی‌شوند. به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفته است تا آن را به زور در معرض دید کاربران قرار دهد! یعنی ویدئوهای IGTV قرار است که در تایم‌لاین کاربران نمایش داده شوند.

از روز پنج‌شنبه 25 بهمن، کاربران ویدئوهای IGTV را از افرادی که دنبال می‌کنند به طور مستقیم در فید اصلی مشاهده می‌کنند. این ویدئوها مانند پست‌های معمولی نمایش داده می‌شوند اما تگی برای تمایز با آنها خواهند داشت. البته همانطور که گفته شد تنها ویدئوهای فالوئرهای خود را مشاهده خواهید کرد و خبری از سلبریتی‌ها و افراد دیگر در گوشه دیگر جهان نخواهد بود.

IGTV قابلیتی برای اشتراک ویدئوی بلند در اینستاگرام بود که سال گذشته معرفی شد. این شبکه اجتماعی قابلیت جدید خود را برای رقابت با یوتیوب معرفی کرد. آنها با جمع‌آوری افراد مشهور و سلبریتی‌ها برای شروع کار سعی کردند که توجهات زیادی را به خود جلب کنند. از همان زمان این قابلیت تقریباً توسط همان دسته از افراد استفاده می‎شود.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه IGTV ما بیشتر دیده شود؟ | افزایش بازدید IGTV‌

 

ویدئوهای IGTV در قسمت بالای تایم‌لاین و از طریق یک کادر کوچک در سمت راست قابل دسترسی بود، طبیعتاً افراد زیادی مانند ما هرگز بر روی آن کلیک نمی‌کنند. به همین دلیل اینستاگرام تصمیم گرفت تا ویدئوهای IGTV را در منو Explore با دیگر ویدئوها ترکیب کند تا شاید به این روش استقبال از آنها کمی بیشتر شود. حتی با این تغییر باز هم انگار کسی قصد تماشای آنها را نداشت. به همین دلیل اینستاگرام سرانجام تصمیم گرفت ویدئوهای IGTV را مستقیماً در تایم‌لاین ما قرار دهد. چرا که در این صورت ما چاره‌ای جز تماشای آنها نداریم. اما آیا این کار قانونی است؟ به‌نظر می‌رسد که هست.

نمایش ویدیوهای IGTV در تایم‌لاین

سیاست عجیبی که اینستاگرام در پیش گرفته است

با تمامی این اوصاف این حرکت اینستاگرام بسیار عجیب است. IGTV به عنوان یک بخش جداگانه از ویدئوهای اصلی در برنامه برای اشتراک گذاشتن ویدئوهای طولانی‌تر ایجاد شده بود. حالا اگر قرار است آنها را هم در صفحه اصلی مشاهده کنیم، چرا اصلاً باید محدودیت 1 دقیقه‌ای برای ویدئوها اعمال شود؟ یا اصلاً چرا محدودیت 15 ثانیه ویدئو اینقدر سفت‌وسخت در بخش استوری اعمال شود؟

از همه مهم‌تر، وقتی مشخص است که از این ویژگی استقبالی نشده، چه اصراری برای تحمیل آن به کاربران است؟ مشکل این نبود که کاربران آن را پیدا نمی‌کردند، مشکل این بود که کاربران علاقه‌ای به استفاده از آن نداشتند. هنوز هم تنها مرجع رسمی اکثر کاربران جهان برای تماشای ویدئوهای طولانی یوتیوب است و باید قبول کنیم که یوتیوب در این زمینه بهترین است.

به‌نظر می‌رسد که اینستاگرام تحت تأثیر کاربران زیاد خود، این باور را دارد که می‌تواند هر نوع ویژگی‌ای را در برنامه خود ایجاد کند و به این ترتیب تعداد کاربران خود را افزایش دهد. اما این باور مشخصاً صحیح نیست. اگر به عنوان مثال اینستاگرام فردا قابلیت رزرو تاکسی را به برنامه خود اضافه کند، باز هم مردم از آن استفاده نمی‌کنند، آنها همچنان ترجیح می‌دهند که برای درخواست تاکسی از اوبر استفاده کنند. همانطور که برای تماشای ویدئو از یوتیوب استفاده می‌کنند.

بهتر است اینستاگرام به جای اجبار کاربران به تماشای ویدئوهای IGTV قابلیت‌هایی را در اختیار کاربران قرار دهد که واقعاً آن را درخواست کرده‌اند، مانند نمایش تایم‌لاین براساس زمانبندی.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555