بلاگ اینستاگرام

هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

هشتگ چیست و چگونه می‌تواند به افزایش فالوور و شهرت شما در اینستاگرام کمک کند؟

 


هشتگ چیست

هنگامی که از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده می‌شود، دو رویکرد متفاوت نسبت به آنها به وجود می‌آید. برخی از افراد از هشتگ‌ها نفرت دارند، و در مقابل برخی از افراد هم برعکس گروه اول بیش از اندازه هشتگ‌ها را دوست دارند. اما آیا می‌دانستید که در اینستاگرام، پست‌هایی که دارای حداقل یک هشتگ باشند به طور متوسط به میزان 12.6 درصد، تعامل بیشتری نسبت به پست‌های بدون هشتگ با کاربران برقرار می کنند؟

این مقاله به شما کمک می کند تا در راستای استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام به منظور دستیابی به فالورهای بیشتر و لایک‌های بیشتر شناخت بیشتری پیدا کنید و هر اطلاعاتی را که در این راستا نیاز دارید بفهمید. چگونگی استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام را به طور راهبردی و استراتژیک، یاد بگیرید و همچنین مراحلی را که نیاز دارید تا یک استراتژی مؤثر هشتگ گذاری را به اجرا درآورید را بیاموزید، استراتژی‌ای که تضمین دهنده موفقیت شما در کمپین‌های بازاریابی اینستاگرام باشد.

 

1. چرا باید از هشتگ‌های اینستاگرام استفاده کرد؟

هشتگ‌های اینستاگرم یکی از بهترین راه‌ها برای رشد حساب اینستاگرام شما هستند. استفاده از هشتگ صحیح (یا ترکیبی از چند هشتگ) می تواند به شما کمک کند تا برند خودتان را در معرض مخاطبان بزرگ و هدفمند قرار دهید. در واقع، شانس شما برای جذب فالوورهای جدید، گرفتن لایک بیشتر، و افزایش میزان تعامل بیشتر با استفاده از هشتگ‌ها افزایش می یابد!

هشتگ های اینستاگرام چگونه عمل می کنند؟

هر پستی که شما در اینستاگرام ایجاد می‌کنید می‌تواند با یک پیام کوتاه و یا یک کپشن و چند هشتگ همراه باشد. هشتگ‌ها کمک به سازماندهی و دسته‌بندی محتوای عکس‌ها و ویدئو میکند، و این کار هم به نوبه خود به فرآیند کشف و بهینه سازی محتوا کمک می کند.

بعنوان مثال، یک وبلاگ نویس مواد غذایی ممکن است عکسی از یک کاسه زرق و برق دار را پست کرده، و سپس از هشتگ‌های #superfoods، #cleaneating و #vegansofig -در هنگامی که آن عکس در اینستاگرام آپلود می شود، استفاده نماید.

با استفاده از این سه هشتگ، تصویر کاتالوگ می‌شود در نتیجه دیگر کاربران اینستاگرام که از غذاهای سالم لذت می‌برند راحت‌تر می توانند آن را پیدا نمایند.

انواع مختلف هشتگ‌های اینستاگرام

درک انواع مختلف هشتگ و مخاطبان اختصاصی مربوط به هر یک از آنها می‌تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی تاثیرگذار‌تر در هشتگ گذاری اینستاگرام را توسعه دهید:

هشتگ های برند شده

هشتگ برند شده، هشتگی منحصر به فرد است که مختص کسب و کار تجاری شما است. این هشتگ می‌تواند به سادگی نام شرکت شما، شعار شرکت شما، و یا نام یکی از محصولات شرکت شما و یا یکی از کمپین‌های شرکت شما باشد. یا می‌تواند حتی هیچ ربطی به نام برند شما نداشته باشد، در حالی که هر کاری که با شخصیت برند شما مرتبط باشد را انجام می‌دهد.

هشتگ‌های جامعه مخاطبان

هشتگ‌های جامعه مخاطبان، هشتگ‌هایی هستند که کاربران همفکر را در حول محور یک موضوع خاص، مانند #ihavethisthingwithfloors یا #fromwhereistand متصل می‌نمایند. و راهی عالی برای ارتباط با دیگران، بهبود SEO پست هایتان، به دست آوردن فالوورهای بیشتر و رشد جامعه مخاطبانتان است.

بهترین راه برای پیدا کردن این هشتگ‌های جامعه محور این است که نگاه کنید تا ببینید که چه هشتگ‌هایی توسط مخاطبانتان، و یا اکانت‌های مورد علاقه‌تان، در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چه که دایره و محدوده استفاده از یک هشتگ باریک‌تر باشد، کاربران بیشتری را درگیر می‌سازد. در حالی که هشتگ‌های جامعه مخاطبان، به معنای افزایش دسترسی پذیری پیام تان است، هشتگ‌های برند شده، طراحی شده‌اند تا حلقه وصلی بین شما و مخاطبان تان را فراهم آورند. از هشتگ‌های برند شده، می توانید برای ترویج یک کمپین و یا جمع آوری کامل محتواهای ایجاد شده توسط کاربرانتان(UGC) استفاده نمایید.

 

2. چگونه بهترین هشتگ‌ها در اینستاگرام را برای اکانت خود پیدا کنید؟

به منظور موفق شدن با هشتگ، این مهم است که در خصوص نحوه استفاده از هشتگ‌هایتان، به صورت استراتژیک (با استراتژی معین و مدون) عمل کنید. "رایج ترین" هشتگ‌های اینستاگرم فقط چند کلمه خیلی ساده هستند ،در حالی که هشتگ زدن با اینگونه کلمات همچون: #love، #happy و #dog تنها ممکن است باعث شود که شما چند تا لایک بیشتر بگیرید، و هیچ کمکی به رشد شما در دراز مدت نخواهد کرد. به جای استفاده از هشتگ‌های رایج اینستاگرام، بهتر است که -از هشتگ‌های برتر اینستاگرامی که یک جامعه هدف جذاب پشت سر آنها قرار دارد و ضمنا مختص به مخاطبانتان ویژه شما است- استفاده کنید.

بنابراین، چگونه شما قرار است که این هشتگ‌های سرد، خلاق، و جامعه گرا را پیدا کنید؟ بهترین راه این است که نگاه کنید و ببینید که در اینستاگرام مخاطبان، رقبا، و رهبران صنعت تان در حال حاضر از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند. هر چه دامنه هشتگ باریک‌تر باشد، کاربران بیشتری درگیر آن هستند. شما تنها با دیدن قابلیت‌های هشتگ‌های پیج تان در جذب فالوورها و لایک‌های بیشتر، شوکه و سورپرایز خواهید شد!

به عنوان مثال، فرض کنیم شما قصد دارید تا یک عکس از یک سگ بولداگ فرانسوی را پست کنید. علاوه بر هشتگ #dogstagram (با بیش از 15 میلیون پست)، شما همچنین می توانید از هشتگ #frenchie (با بیش از 5 میلیون پست) و هشتگ #squishyfacecrew (با بیش از 1.3 میلیون پست) هم استفاده کنید تا حداکثر مخاطبان از جامعه افرادی که واقعا به سگ بولداگ فرانسوی علاقه دارند را هدف قرار دهید. این بهترین راه برای دریافت مقدار زیادی تعامل هدفمند در پست هایتان است!

در اینجا نحوه پیدا کردن بهترین هشتگ‌ها برای اکانت شما آمده است:

 

بيشتر بخوانيم : افزايش بازديد ويديو، بازديد استوری، بازديد لايو | کليک کنيد‌

 

درباره مخاطبان تان تحقیقات کنید

هشتگ پرانی تصادفی و بدون هدف، در انتهای پست اینستاگرمی خودتان موجب رشد مخاطبان تان نخواهد شد. در عوض، آن هشتگ‌هایی که مخاطبانتان در حال استفاده از آنها هستند را بیابید و سپس ببینید که کدامیک از این هشتگ‌ها، با محتوایی که شما در حال انتشار آن هستید متناسب و مرتبط تر است. هشتگ شما باید مرتبط و حاوی کلمات کلیدی ای باشد که کاربران واقعاً برای یافتن آنها جستجو می کنند.

رقبای خودتان را پژوهش کنید

پیدا کردن هشتگ‌هایی که رقبای شما از آن استفاده می‌کنند؛ همواره کاری خردمندانه و زیرکانه است. با انجام این کار، شما می‌توانید تعیین کنید که کدام هشتگ بیشترین تعامل را فراهم می‌کند. در حالی که ممکن است شما اصلا هیچ قصد و انگیزه‌ای برای رقابت در آن هشتگ‌ها نداشته باشید، با این وجود شما می‌توانید در نهایت آنچه را که مشتریان بالقوه تان در حال صحبت کردن در مورد آن هستند را از طریق هشتگ‌هایی که آنها از آن استفاده می کنند بشناسید. و شاید از همین دریچه، شما هشتگ جدیدی را کشف کرده و آن را به برنامه کاری خود اضافه کنید!

در خصوص رهبران صنعت، تحقیقات کنید

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن هشتگ هایی که شما باید از آنها استفاده کنید فالو کردن تاثیرگذاران اینستاگرام که دقیقا همان جامعه مخاطب (یا مشابه آن) را هدف قرار داده اند می‌باشد. بدون دانش یا تجربه خاص، تاثیرگذاران اجتماعی اساسا افرادی هستند که تمایل به ایفای نقشی فوق العاده خوب در رسانه‌های اجتماعی دارند. هر صنعت دارای تاثیرگذاران کلیدی مربوطه خود است. این افراد را در قسمت فالووینگ پیج تان در دسترس قرار دهید تا موفقیت را بر پشت خود حمل نمایید. این افراد در حال حاضر رابطه تثبیت شده بسیار خوبی با مخاطبان هدف شما دارند، پس چرا از بهترین ها یاد نگیرید؟!

هشتگ‌های مرتبط را پیدا کنید

بررسی چشم انداز ترندهایی که مربوط به هشتگ های شماست، یک راه آسان و موثر برای رشد جامعه مخاطبان تان است. به سادگی هشتگ خود را در نوار جستجوی اپلیکیشن تایپ کرده و سپس عبارت "tags" را از منوی کشویی انتخاب نمایید. بعد از آن شما قادر خواهید بود همه هشتگ های برتر -که نزدیکترین ارتباط را به هشتگ شما دارند- و همچنین روش های واضح دیگری به منظور دستیابی، نظارت و ارتباط با جامعه هدف خودتان را مشاهده نمایید.

شما همچنین می توانید در میان پست های حاوی هشتگی که در حال حاضر با کمک آن به موفقیت رسیده اید به کاوش بپردازید. ایا شما یک ترند از هشتگ های رایج دیگر که می تواند در پست های آینده شامل شود را می بینید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آنها را یادداشت کنید و بنویسید.

 

3. چگونه در یک هشتگ ترند شده مطرح شویم؟

اگر شما تا به حال برای یک هشتگ در اینستاگرام جستجو کرده باشید، احتمالا متوجه یک شبکه از نه "پست برتر" که در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود شده اید. بر اساس نظر اعلام شده توسط شرکت اینستاگرام، پست های برتر در هشتگ های ترند شده به نمایش در می آید تا برخی از محبوب ترین پست هایی که با آن هشتگ، تگ گذاری شده است را نشان دهد.

فرمولی برای قرار گرفتن در بین پست های برتر:

هشتگ های صحیح انتخاب کنید

در گام اول برای ترند شدن، هشتگ های صحیح انتخاب نمایید. اگر تعداد فالوورهای اکانت شما از 10 هزار فالوور کمتر باشد، احتمال بسیاری زیاد وجود دارد که شما در هشتگ های بسیار هدف گیری شده ای مانند #fashiongoals نسبت به هشتگ های بزرگی مانند #instafashion کمتر ترند می شوید. همانطور که قبلا هم مطرح کردیم، ارتباط هشتگ شما از میزان رواج و محبوبیت آن بسیار با اهمیت تر است. پس به جای اینکه فقط یک هشتگ تصادفی مثل (#sunset، #girl، #cali) به عکس های خود اضافه کنید، بفهمید که چه هشتگ هایی در پیج شما جادو می کند! به این ترتیب، شما می توانید با معماران و طراحان در صنعت خودتان متصل شده و روابط شخصی را توسعه دهید.

یک عالمه تعامل تولید کنید

بعد از این که شما هشتگ صحیح را برگزیده باشید؛ در این هنگام نیاز دارید تا به همان اندازه بر روی گرفتن تعامل در پست های تان با بیشترین سرعت ممکن تمرکز نمایید. و یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، برنامه ریزی زمان بندی شده برای انتشار پست های اینستاگرم تان در زمان هایی است که مخاطبان تان در آن مواقع، در اینستاگرام فعال تر هستند.

اگر شما پست خود را در زمانی که مخاطبان تان، در اینستاگرام فعالتر هستند ارسال کنید، شما به احتمال زیاد هدایتگر تعامل در آن پست هستید. این تعامل به این معناست که اینستاگرام به پست شما جایگاه بالاتری در فیدهای کاربران اختصاص خواهد داد، که این هم به نوبه خود، تعامل هر چه بیشتری در پست شما منتج می شود. این یک پروسه و فرآیند تسلسلی است: تعامل بالاتر منجر به دیده شدن بیشتر می شود، دیده شدن بیشتر هم منجر به تعامل بالاتر می شود، مجددا تعامل بیشتر منجر به دیده شدن بیشتر می شود و به همین ترتیب ... و همه اینها بستگی به آن زمانی دارد که شما در اینستاگرم پست ارسال می کنید.

بین 3 تا 5 هشتگ بزرگ برای پست خود استفاده کنید

اگر شما می خواهید مثل یک گلوله به سیبل ترند شدن اصابت نمایید، باید پست های خود را مشمول کنید به تعداد 3 تا 5 هشتگ "بزرگ" که تاکنون کمتر مورد هدف گذاری قرار گرفته است اما در عین حال قابلیت زیادی برای جلب توجه یعنی کامنت خور و لایک خور دارد. برخی از این نمونه هشتگها عبارتند از #instagood، #photooftheday و #vscocam. استفاده از این هشتگ های "بزرگ" یک شرط دیگر هم دارد و آن این که باید به موضوع فعالیت برند شما نیز مربوط باشد، بلکه حتی آنها باید هزاران پست و یک مقدار بالایی از تعامل را داشته باشند (یعنی تعداد زیادی از مردم آنها را سرچ می کنند).

 

بيشتر بخوانيم : آموزش جذب فالوور واقعی در اينستاگرام | افزايش فالوور واقعي‌

 

4. چگونه هشتگ برند شده شخصی خودتان را ایجاد کنید؟

هشتگ های برند شده یک راه بسیار خوبی برای شروع یک مکالمه با فالوورهایتان و افزایش میزان دسترسی پذیری به محتوایتان است. هشتگ های برند شده یک راه برای این است که طرفدران شما نحوه تعامل با برند شما را توسط فالوورهایشان برای آنها به اشتراک بگذارند، و همچنین هشتگ های برند شده یک راه برای خود شماست تا به محتوای ایجاد شده توسط کاربر (UGC) الهام بخشی نمایید. این کار می تواند به معنای ایجاد رشد عمده ای در فالوورهای شما باشد و به تعامل به طور کلی در اینستاگرم کمک نماید.

همانطور که قبلا اشاره شد، هشتگ برند شده، هشتگ منحصر به فرد و مختص به کسب و کار شما است. این هشتگ می تواند به سادگی نام و یا شعار شرکت، و یا نام یکی از محصولات یا کمپین های شرکت شما باشد. یا می تواند اساساً یک هیچ ربطی به نام برند شما نداشته باشد، در حالیکه شخصیت برند شما را می سازد و شکل می دهد که یک نمونه واضح از مورد اخیر هشتگ #welltravelled است که مربوط به هرشل، که برند جهانی تولید کننده لوازم جانبی است و از این هشتگ خاص استفاده می کند تا طرفداران خود را تشویق کند که عکس ماجراهایی که آنها در سرتاسر جهان تجربه کرده اند را آپلود نمایند.

هشتگ های برند شده نه تنها می تواند برای ترویج کمپین ها مورد استفاده قرار گیرد تا محصولات و خدمات شما را به نمایش گذارند بلکه در حقیقت، یک راه عالی وجود دارد که با کمک آنها کسب و کارهای تجاری می توانند از هشتگ برند شده به عنوان اهرمی برای لبریز کردن تلاش های بازاریابی اینستاگرام خود استفاده نمایند. که در اینجا چند مثال از آنها را مطرح کرده ایم:

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) جمع آوری کنید

مسابقاتی که اساس آنها بر پایه محتوای تولید شده توسط کاربر شکل گرفته است، موجب میل مفرطی در مخاطبان خواهد گردید و به دلیل های ذیل خوب هستند: آنها سرگرم کننده ، محبوب و پر طرفدار هستند، و همچنین برای هر دو منظور الف) تعامل هدایت و ب) رسیدن به مخاطبان جدید بسیار مناسب می باشند. یک مسابقه برگزار کنید به گونه ای که در آن فالورهای خودتان، عکس در اینستاگرام آپلود کرده و پست های خودشان را با هشتگ برند شده شما تگ نمایند.

الهام بخش جامعه مخاطبان خود باشید

اینستاگرام یک جامعه است که پایه های آن بر روی قدرت داستان سرایی بصری بنا نهاده شده است. اینستاگرام جاییست که در آن جهان لحظات خود را از طریق تصاویر شکار کرده و به اشتراک می گذارد. هشتگ برند شده اینستاگرام می تواند با ایجاد قسمتی برای مردم جهت به اشتراک گذاری و جمع آوری مطالب زیبا و معنی دار، به جامعه مخاطبان تان الهام ببخشد.

فالورهای خود را به پشت صحنه ببرید

گرفتن فالورهای تان در پشت صحنه، روش بسیار خوبی برای ایجاد یک ارتباط عمیق تر با برند شما است، و همچنین یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار با یک هشتگ برند شده اینستاگرام می باشد. فالوورهای خود را در حلقه پیرامون اخبار شرکت و راه اندازی محصول نگاه دارید، و یا به سادگی از دید مخاطبان خود به کالا نگاه کنید در این نکته که برند شما آن کاری را که انجام می دهد چگونه انجام می دهد.

برای رویداد خود یک هشتگ سفارشی ایجاد کنید

اگر شما در حال میزبانی یک رویداد خاص هستید، یک هشتگ خاص را از قبل انتخاب کرده و سپس اقدام به تشویق فالوورهای خودتان برای به اشتراک گذاری محتواهایی پیرامون آن، در اینستاگرام نمایید. این مشارکت به هدایت و تعامل کمک خواهد کرد، و همچنین تمام پست هایی که با آن هشتگ تگ شده است را در یک صفحه هشتگی خاص سازماندهی می نماید.

محصولات جدید را ترویج (پروموت) نمایید

همانطور که پروژه های هشتگی خلاقانه با محبوبیت خاصی رشد می کنند، داشتن یک هشتگ برند شده فعال که مشتریان شما در واقع می خواهند از آن استفاده کنند یک گلدان طلا در انتهای رنگین کمان اینستاگرام است. با شامل کردن هشتگ مناسب در پست های خود، شما می توانید به طور مؤثر با افراد جدید علاقه مند به محصولات خودتان برسید. مهم این است که از هشتگ برند شده ای استفاده کنید که نه تنها عکس ها و کسب و کار شما توصیف می کند، بلکه کاربران را به خرید ترغیب می نماید.

استفاده از هشتگ های اینستاگرام به صورت استراتژیک، روشی عالی برای ارتباط با مشتریان، پیدا کردن محتواهای درباره شما که توسط فالوورهایتان تولید شده، و ایجاد روابط بلند مدت با شرکای با نفوذ است.

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555