بلاگ اینستاگرام

افشای رمز عبور کاربران اینستاگرام

باگ امنیتی اینستاگرام، رمز عبور برخی از کاربران را منتشر می‌کرده است.

 

 


افشای رمز عبور کاربران اینستاگرام

باگ امنیتی موجود در ابزار Download Your Data اینستاگرام به‌صورت ناخواسته منجر به افشای رمز عبور برخی از کاربران شده است. سخنگوی اینستاگرام می‌گوید که این شرکت برای کاربرانی که تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌اند، ایمیلی ارسال کرده و این موضوع را به اطلاع آن‌ها رسانده است.

در این باگ، برخی از کاربرانی که خواستار دریافت داده‌های خود از طریق ابزار Download Your Data بوده‌اند، در URL که دریافت کرده‌اند رمز عبور آن‌ها هم قرار داشته است. وسعت این باگ هنوز دقیقا مشخص نشده ولی سخنگوی اینستاگرام می‌گوید که فقط تعداد محدودی از کاربران تحت تاثیر این مشکل امنیتی قرار گرفته‌اند. این شرکت در ایمیلی که برای کاربران مذکور ارسال کرده، گفته بهتر است که آن‌ها تاریخچه مرورگر خود را پاک کنند تا فرد دیگری نتواند به URL مذکور و رمز عبور آن‌ها دسترسی پیدا کند.

افشای رمز عبور کاربران اینستاگرام

با توجه به اینکه در چند ماه اخیر فیسبوک (که مالک اینستاگرام است) تحت حملات زیادی در رابطه با نقض حریم خصوصی کاربران قرار گرفته، چنین خطایی بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد. وجود این باگ امنیتی، سوالات زیادی را در رابطه با وضعیت امنیت اینستاگرام ایجاد می‌کند.

اینستاگرام‌ برای پیروی از قوانین GDPR اتحادیه اروپا، در ماه آوریل ابزار Download Your Data را ارائه کرد. با بهره‌گیری از این ابزار، کاربران می‌توانند خواستار دریافت داده‌های مربوط به اکانت خود شوند و طی ۴۸ ساعت، داده‌های موردنظر به ایمیل کاربر ارسال می‌شود.

منبع: 9To5Mac

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555