بلاگ اینستاگرام

اشتراک گذاری لوکیشن کاربران اینستاگرام با فیسبوک

اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدی است که به کمک آن می‌تواند اطلاعات مربوط به موقعیت کاربر را در اختیار فیسبوک قرار دهد.

 

 


اشتراک گذاری لوکیشن کاربران اینستاگرام با فیسبوک 

با استعفای بنیان‌گذاران اینستاگرام ظاهرا مسیر یکپارچگی این شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری تصاویر با شرکت مادرش هموارتر شده است. براساس گزارشی تازه، اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدی است که به کمک آن می‌تواند داده‌های مربوط به موقعیت کاربر را با فیسبوک به اشتراک بگذارد؛ بدین معنی که حتی در صورت عدم استفاده از اپلیکیشن فیسبوک، تصویر تقریبا کاملی از تحرکات کاربر در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت. نخستین بار پژوهشگری به نام جین وانگ از وجود چنین تنظیمی خبر داد. این گزینه ظاهرا در تنظیمات حریم شخصی اینستاگرام قرار گرفته است و جزئیات تاریخچه مکان کاربر را در خود نگهداری می‌کند.

تنظیم یادشده به‌طور مشخص می‌گوید که تاریخچه موقعیت به محصولات فیسبوک از جمله اینستاگرام و مسنجر امکان می‌دهد تا تاریخچه مکان‌های دقیق دریافت‌شده از طریق سرویس‌های مکانی را روی دستگاه کاربر بسازد و از آن استفاده کند. این ویژگی از ردیابی جی‌پی‌اس استفاده خواهد کرد تا حتی در صورت عدم استفاده از اپلیکیشن، موقعیت کاربران اینستاگرام را تعیین کند.

 

بيشتر بخوانيم : چگونه ایمپریشن پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟ | افزایش ایمپرشن اینستاگرام

 

کارکرد تنظیم جدید اینستاگرام در اسکرین‌شاتی که وانگ در توییتر خود منتشر کرده، بدین شرح توضیح داده شده است:

هنگامی که تاریخچه مکان فعال باشد، فیسبوک در فواصل معین موقعیت دقیق فعلی شما را حتی در صورت ترک اپلیکیشن به تاریخچه مکان اضافه می‌کند. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید تاریخچه مکان را در تنظیمات موقعیت اپلیکیشن غیرفعال کنید. هنگامی که این تنظیم خاموش شود، فیسبوک افزودن اطلاعات تازه را به تاریخچه مکان شما که قابل مشاهده در تنظیمات مکان است، متوقف خواهد کرد. فیسبوک می‌تواند همچنان تازه‌ترین مکان دقیق شما را دریافت کند؛ در نتیجه می‌توانید برای مثال، محتوایی را پست کنید که با مکان شما برچسب‌گذاری شده است.

 اشتراک گذاری لوکیشن کاربران اینستاگرام با فیسبوک

از آنجایی که Instagram در واقع محصولی متعلق به Facebook است، افزودن چنین تنظیمی، غیرمنتظره به‌نظر نمی‌رسد. همان‌طور که اشاره شد، کناره‌گیری اخیر بنیان‌گذاران اینستاگرام از سمت‌هایشان و انتصاب آدام موسری به‌عنوان مدیر جدید این شبکه اجتماعی موجب شده است که شکاف موجود بین دو اپلیکیشن بیش از پیش پر شود. هنوز نمی‌توان گفت که تاریخچه مکان اصلا در نهایت منتشر خواهد شد یا خیر. با این حال، یکی از سخنگویان فیسبوک در گفتگو با خبرگزاری تک‌کرانچ تایید کرد که این تنظیم یکی از چندین قابلیتی محسوب می‌شود که هم‌اکنون در دست توسعه است.

منبع: THENEXTWEB

 

 

جهت دريافت مشاوره در زمينه‌ تجارت الکترونيک، برندينگ اينترنتي، کسب درآمد و فروش، از طريق راه هاي ارتباطي معرفي شده در سايت با ما تماس بگيريد.

مشاوره در دکتر مجيک هميشه رايگان است و براي هميشه رايگان خواهد ماند.

 

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

محصولات مرتبط در دکتر مجیک

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555