دکتر مجیک

ایده‌های پولساز و جدید برای بلاگر شدن در اینستاگرام

بلاگر شدن در اینستاگرام یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام است که در این مقاله ایده‌های پولساز بلاگری را به شما معرفی می‌کنیم تا یک بلاگر موفق باشید. 


بلاگر اینستاگرام 

این روزها با رشد هر چه بیشتر اینترنت و پیشرفت شبکه های اجتماعی افراد گرایش زیادی به وقت گذرانی در این پلتفرم ها دارند. و ساعات زیادی از زمان خود را در فضای مجازی می گذرانند. پلتفرم های مختلفی مثل تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و... وجود دارند که افراد در این فضاها فعال هستند.یکی از شبکه های اجتماعی قدرتمند اینستاگرام می باشد که افراد به طرق های مختلف فعال و به تولید محتوا می پردازند. و بسیاری از افراد هم از طریق اینستاگرام کسب درامد می کنند و به زندگی مطلبوبی از نظر مالی رسیده اند، به لطف این شبکه اجتماعی یعنی اینستاگرام.

با رشد اینستاگرام شغل های جدیدی روی کار آمدند وخیلی از مشاغل به روز شدند ودر این پلتفرم کسب درآمد می کنند. که یکی از این شغل های جذاب و پر درآمد بلاگری می باشد. شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که بخواهید بلاگر شوید ولی نمی دانید از کجا باید شروع کنید.
اول باید بدانیم بلاگر کیست؟ بلاگر کسی است که در زمینه خاصی حرفی برای گفتن دارد، بلاگر ها اغلب افرادی هستند که ارتباط خیلی خوبی با مردم دارند و خیلی سریع می توانند روی دیگران تاثیرگذار باشند، آنها به واسطه دانشی که دارند می توانند دیگران را برای انتخاب های گوناگون متقاعد کنند، یک بلاگر کسی است که محتوا تولید میکند یا به اصطلاح بلاگ می کند… این تولید محتوا در راستای هدفی است که بلاگر دنبال می کند. (پس هر بلاگر یک هدفی دارد و در یک زمینه خاص فعالیت می کند.)

چرا بلاگر شوم؟ چگونه بلاگر شوم؟

ایده های پولساز برای بلاگرها

شاید رفاه مالی و درآمد بالا یکی از دلایل قوی برای بلاگر شدن باشد. بلاگرها درآمدهای بالایی دارند. آنقدر بالا که شاید حاذق‌ترین پزشکان و مهندسان هم از درآمد بالای آنها تعجب کنند. در کنار رفاه مالی شما با این شغل دیده می شوید و مانند بازیگران و سایر هنرمندان معروف می شوید.
افرادی که تمایل دارند بلاگر شوند باید در درجه اول باید با دنیای بلاگرها آشنا شوند و ببینند که آنها چه مسیرهایی را رفته اند و چه کارههایی انجام داده اند تا شما هم بتوانید از آنها الگو برداری کنید.علایق خود را مشخص کنید و به این نتیجه برسید که به چه چیزی علاقه دارید و دوست دارید در کدام حوزه فعال باشید و همچنین با اینستاگرام و الگوریتم های آن آشنا شوید تا بتوانید پست های جذاب تولید کنید، فراموش نکنید تولید محتوا در اینستاگرام حیاتی ترین بخش کار بلاگر محسوب می شود. نکته مهم در این بخش تیپ شخصیتی می باشد، یعنی افرادی که قصد بلاگر شدن دارند باید بتوانند مهارت های شخصیتی خود را افزایش دهند و بهبود ببخشند: مثل همدلی کردن یا نحوه ارتباط گرفتن با افراد مختلف. زیرا اگر نتوانند با افراد به خوبی ارتباط برقرار کنند نمی توانند کسی را سمت خود جذب کنند.

مطمننا بلاگری یکی از شغل های پر درآمدی است که قبلا آرزویش را داشتید و می توانید با این شغل به زندگی رویای خود برسید اما فراموش نکنید در این شغل رقیب های زیادی هم دارید پس باید متفاوت تر از بقیه فعالیت کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.
دنیای امروزی دنیایی است که هرچه ایده ها و کارهای جدیدتری به بازار عرضه شود افراد سمت آنها می روند و از ایده های نو استقبال می کنند. بلاگرها هم برای اینکه از قافله عقب نمانند و بتوانند خودشان را با این فضا وفق دهند باید آپدیت شوند وگرنه جا می مانند. برای اینکه بتوانند در این مارکت بمانند باید متفاوت عمل کنند تا افراد آنها راترجیح دهند. چند نمونه از ایده هایی که می توانید از طریق آنها بلاگر شوید و کسب درامد کنید در قسمت زیر آورده شده است.

فود بلاگر: یکی از خوشمزه ترین نوع بلاگری فود بلاگر می باشد. فود بلاگر یا بلاگر غذا کسی هست که در مورد غذاها و رستوران ها و هر آنچه مرتبط با غذا هست مینویسد و حرف میزند. فود بلاگرها دسته بندی های مختلفی برای انجام کارها دارند. عده ای فقط به رستوران ها سر میزنند و راجع به آنها نقد می کنند. یک عده اهل معرفی کیک و شیرینی هستند. یک سری غذاهای بین المللی معرفی میکنند. عده ای دیگر همه اینها رو طبخ می کنند و معرفی میکنند. بعضی ها کافه ها را معرفی می کنند. بعضی ها هم همراه سفرهای توریستی غذاهای محلی را معرفی می کنند. و کلی دسته بندی دیگر وجود دارد که می توانند به آن بپردازند.
فود بلاگر

سفربلاگر: هیجانی ترین نوع بلاگری از نوع سفر می باشد. می توانید به جاهای مختلف بروید از دیدن مناظر طبیعی و توریستی لذت ببرید و هم برای افراد مختلف به اشتراک بگذارید تا آنها هم از طریق شما با مکان های جدید آشنا شوند و لذت ببرند. سفر بلاگر از تجربیات سفرش می‌نویسد، با دیگران به اشتراک می‌گذارد و از این طریق کسب درآمد می‌کند و دنیا را زیر پا می‌گذارد.
اینکه فردی سفر کند و بتواند تجربیات سفر خود را بنویسد به این معنی نیست که می تواند بلاگر سفر شود! در حقیقت بلاگرهای سفر بسیار زیاد هستند ولی نگران تعداد وبلاگ های موجود نباشید، بلکه بدنبال کیفیت کار و کسب تجربیات بلاگرهای موجود باشید.
سفر بلاگر

طنز بلاگر: این روزها افراد از دیدن و شنیدن محتواهای خنده دار لذت می برند، زیرا خندیدن و شاد بودن نیاز روح افراد است. این بلاگرها مهارت طنز پردازی و شوخی بالایی دارند، نکته جالب این است که اکثر کسب و کار ها در زمینه های مختلف، بلاگر های طنز را برای تبلیغاتشون انتخا ب می کنند، چون فالوور هایشان عموم مردم هستند پس کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند طرفداران زیادی پیدا می کنند.
طنز بلاگر

کتاب بلاگر: این روزها کتاب و کتاب خوانی طرفداران خاص خودش را دارد. این ایده ناب می تواند هم به شما و هم به مردم کمک شایانی بکند در جهت رشد و پیشرفت در زندگی و کار. بوک بلاگر کسی است که کارش معرفی کتاب‌های تازه و مرور کتاب‌های قدیمی است. او نه تنها یک خواننده فعال است بلکه به سبب زیاد خواندن، به فردی صاحب نظر هم تبدیل شده است و راهنمایی‌های او می‌تواند به عنوان یک مرجع راهنمایی‌کننده برای خرید کتاب به حساب بیاید.
کتاب بلاگر

فیتنس بلاگر: فیتنس بلاگر به بلاگر های ورزشی که امروزه در اینستاگرام به نام هایی مانند فیتنس بلاگر و اسپرت بلاگر هم شناخته می شوند، گفته می شود. در دنیای امروزی افراد به دنبال ظاهر هستند و در این بین افرادی هستند که برای سلامتی خود به ورزش و تناسب اندام اهمیت می دهند. بسیاری از بلاگر های ورزشی در پست هایشان سعی می کنند حرکات ورزشی و نرمشی راحت را که مخاطبان می توانند در خانه هم انجام دهند، آموزش دهند. این پست ها با استقبال زیادی از سوی مخاطبان (به خصوص در دو سال اخیر که مردم به دلیل کرونا بیش تر وقتشان را در خانه هستند) مواجه شد. تقریبا تمامی بلاگر های ورزشی در خارج از اینستاگرام مربی ورزشی و بدنسازی هستند. پیج اینستاگرام آن ها به عنوان راهی برای معرفی شدن به مخاطبان است. با این کار آن ها می توانند شاگردان بیش تری را از طریق اینستاگرام به دست آورند و به آموزش های مجازی و باشگاهی آن ها اقدام نمایند.
فیتنس بلاگر

بلاگر آموزش هنرهای خانگی: این روزها افراد در زمینه های مختلف فعالیت می کنند و شغل هایی وجود دارد که اصلا یا کمتر دیده می شود. زنانی که ایده بلاگری به سر دارند و مصمم هستند از طریق کارهای دستی و خانگی کسب درآمد کنند، می توانند در این حوزه فعالیت کنند. شما نیز می توانید به عنوان بلاگر در این زمینه فعالیت کنید و مشاغل خانگی را حمایت کنید. مثل: آموزش هایی نظیر عروسک سازی، چرم دوزی، رزین و ...
بلاگر های معروف ایرانی

بلاگر لایف استایل: خیلی از بلاگرهایی که در حال حاضر فعال هستند در این حوزه فعالیت می کنند. از زندگی خودشان ، نحوه ی آشنایی با همسر گرفته تا چیدمان مبل در منزل، را به اشتراک می گذارند و از کاربران خود نظرخواهی می کنند تا کاربران در پیج ماندگار شوند.
زمینه فعالیت این گونه افراد به شکلی است که رمز و راز های موفقیت در کسب و کار و زندگی را به صورت آموزش در پیج های خود در اختیار کاربران قرار می دهند و یا سبک زندگی خود مانند سبک لباس و یا فعالیت های روزمره خود را برای کاربران به نمایش می گذارند و از این طریق علاوه بر درامد زیادی که دارند باعث شده تا به شهرت خوبی هم در فضای مجازی برسند. بلاگر های لایف استایل معمولا در زمینه های مختلفی فعالیت دارند به طور مثال عده ای از این بلاگر ها فقط بر روی مسائل زندگی تمرکز دارند و برخی دیگر نیز به روی مسائلی هم چون کسب و کار و این که چگونه در حرفه خود به موفقیت برسیم آموزش هایی به کاربران خود ارائه می دهند.
بلاگر لایف استایل

بلاگر انگیزشی: صفحاتی با موضوع موفقیت و انگیزه جزو پر مخاطب ترین صفحات اینستاگرامی می باشد. اگر علاقمند در این زمینه هستید و تمایل دارید که فعالیت کنید می توانید در این قسمت به تولید محتوا بپردازید، طوری که محتواهای شما دسته اول باشد مطمننا به اکسپلور راه خواهید یافت و نتیجه خوبی از این نوع فعالیت خواهید گرفت.
ایجاد حس مثبت، اشتراک‌گذاری جملات یا اشعار انگیزه‌بخش در اینستاگرام بسیار تاثیرگزار است. شما با اشتراک این حس مثبت، می‌توانید وفاداری مخاطب را جلب کنید و نسبت به رقبا، بهتر عمل کنید. به‌علاوه یک محتوای انگیزشی، بهانه خوبی برای برقراری ارتباط با مخاطب است.
بلاگر انگیزشی

بلاگرزیبایی: افراد به ظاهر و زیبایی خود بسیار اهمیت می دهند.به ویژه خانم ها در این قسمت همیشه پیشتاز هستند و همیشه به دنبال به روزترین محصولات برای زیبایی صورت واندام خود هستند تا بتوانند بیشتر بدرخشند. افرادی که در این حوزه فعالیت دارند همیشه با مسائل زیبایی صورت و بدن آشنا هستند و اطلاعاتی که در این زمینه دارند به اشتراک می گذارند. وهمچنین باید با محصولات مرتبط با زیبایی آشنا باشند تا بتوانند مشاور خوبی در این زمینه باشند. بیوتی بلاگر شخصی است که در زمینه معرفی و تبلیغ محصولات آرایشی، بهداشتی و انتشار اطلاعات مفید درباره مراقب‌های پوست و مو فعالیت می‌کند. او اقدام به نقد و بررسی محصولات آرایشی می‌کند و تجربیات خود با دنبال‌کنندگان به صورت ویدئو به اشتراک می‌گذارد.
بیوتی بلاگر

فشن بلاگر: مد و مدگرایی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است. صنعت مد فقط با روزنامه و مجله نمی چرخد بلکه فشن بلاگرها سهم عمده در این مارکت را ایفا می کنند. فشن بلاگری، حرفه ای نوظهور است و فشن بلاگر بودن چیزی فراتر از انتخاب لباس و اکسسوری می باشد این شغل هم مانند شغل های دیگر نیازمند تجربه و تلاش می باشد..
اگر ذوق هنری دارید و خلاق هستید این حوزه برای شما جذاب می تواند باشد. افراد به ظاهر خود خیلی اهمیت می دهند، رنگ و طرح لباس هایی که می پوشند، ست کردن لباس بسیار برایشان مهم است. استایلیست ها بسیار شغل جذابی دارند چون با دنیایی از رنگ و طرح روبه رو هستند.
فشن بلاگر

بلاگر موسیقی: این نوع بلاگر، از نوع بلاگرهای هنری می باشد. این افراد به نقد وبررسی موسیقی های مختلف می پردازند و در بعضی مواقع با نواختن قطعه ای موسیقی کاربر را جذب پیج خود می کند. ممکن است آنها موسیقی دان نباشند اما اطلاعات خوبی در این زمینه دارند که می توانند به معایت و مزایای یک اثر بپردازند.
بلاگر موسیقی

بلاگر دکوراسیون: همانطور که در مجلات و سایت ها انواع چیدمان و دکوراسیون را می بینید، بلاگرهای دکوراسیون نیز به چیدمان منزل و محل کار توجه دارند و در مورد آنها محتوا تولید می کنند. تخصص داشتن در این زمینه بسیار مهم است و در کنار تخصص معماری داشتن باید مهارت بلاگر شدن و توانمندی این شغل و هم داشته باشید.
بلاگر دکوراسیون

بلاگر عکاس: آیا تا بحال عکس های مختلف در اینستاگرام خود منتشر کرده اید؟ اگر این کار را کرده اید خب شما می توانید در این شغل موفق شوید به شرط اینکه تکنیک های عکاسی را نیز یاد بگیرید و بدانید چه سوژه هایی برای عکاسی مناسب و جذاب می باشند. دقت داشته باشید شما با انتشار 2 عکس و متن بلاگر عکس نمی شوید مطمننا مراحل دیگری دارد و همچنین ابزارهای خاصی نیاز دارد که باید تهیه کنید و کار خود را شروع کنید. موضوعات گوناگونی در این زمینه وجود دارد که شاید به هم مرتبط نیستند مثل عکاسی غذا و عکاسی حیات وحش ... در چنین حالتی باید موضوعات را دسته بندی کنید و مسیر خود را واضح و روشن کنید.
بلاگر عکاسی

بلاگر تکنولوژی: با پیشرفت تکنولوژی و رشد پلتفرم های اجتماعی نیاز به افراد متخصص در این حوزه احساس می شود. وقتی واژه تکنولوژی را می شنویم بیشتر ذهنمان سمت کامپیوتر و گوشی های موبایل می رود اما تکنولوژی در واقع تمام صورت های فنون تولید است و محدود به کامپیوتر و ماشین آلات نیست. افراد می توانند در زمینه های سخت افزار و سخت افزار فعالیت کنند و حتی فراتر از آن. این بلاگرها در شبکه های اجتماعی فعال هستند و در مورد یک یا چند شاخه ی تکنولوژی فعالیت دارند و تولید محتوا می کنند. یکی از موضوعات محبوب در میان بلاگرهای تکنولوژی آموزش نرم افزارهای مختلف است.
بلاگر تکنولوژی

بلاگر آموزشی: اگر نمی توانید روزی را بدون یادگیری سپری کنید و دوست دارید علم خود را به دیگران هم انتقال دهید این نوع از انواع بلاگر بهترین گزینه ی ممکن برای شما می باشد. شما با بلاگری آموزشی یک منبع عظیم در اختیار دارید و هیچگاه پست کم نمی آوردید. درآمد این دسته از انواع بلاگر از روش های فروش دوره های آموزشی و تبلیغات کسب می شود. اگر احساس می کنید که دانش کافی دارید و می توانید آن را به خوبی به دیگران انتقال دهید پس دست بجنبید و هرچه زود تر یک صفحه ی آموزشی برای خود ایجاد نمایید..
بلاگر آموزشی

بلاگر کسب و کار: این جمله معروف محتوا پادشاه است به محتوا همه چیز است تغییر کرده است. موفقیت در کسب و کار رابطه مستقیمی با کیفیت محتوایی که امروز تولید می کنیم دارد. بلاگرهای این حوزه به خوبی می دانند با تولید محتوای خوب و مشاوره به صاحبین کسب وکار می توانند رشد کنند. بلاگرهای کسب و کار اول از طریق آموزش کسب و کار به فعالیت می پردازند بعد می توانند از طریق فروش پکیج و دوره آموزشی به درامد برسند.
بلاگر کسب و کار

گیم بلاگرها: کسانی می توانند این دنیای جذاب را درک کنند که عاشق دنیای بازی ها باشند. معمولا در صفحه گیم بلاگرها پر از آموزش و تر دستی برای بازی است. جو هیجان و رقابت داغ است. آنها بازی های جدیدی را معرفی می کنند و به نقد و برسی آن می پردازند.
گیم بلاگر

نتیجه:یک بلاگر موفق کسی است که در زمینه علاقه اش فعالیت می کند زیرا می داند در غیر اینصورت فقط چند سال می تواند دوام بیاورد و کار کند. بلاگری یکی از شغل های پر درامد جهان می باشد البته در ایران محدودیتهایی دارد ولی جایگاه بسیار خوبی در این چند سال اخیر داشته است. از همین حالا محتوای خاص خودتان را تولید کنید و در زمینه مورد نظر ارایه بدهید و یادتان باشد برای بلاگر شدن، شما حتما باید محتوای متنی، تصویری و یا صوتی خودتان را تولید کنید. هر محصولی تاریخ انقضایی دارد و در دنیای معروف شدن هم این مورد صدق می کند. افراد در یک برهه زمانی خاصی می توانند بدرخشند و در زمان هایی که افراد جوان تر با ایده های ناب تر از راه می رسند، مطننا افراد قدیمی کمتر دیده می شوند. پس بلاگرهای حرفه ای در کنار درامدی که دارند به شغل های دیگری روی می آورند چون از این موضوع کاملا آگاه هستند.

5 / 5.00 ( از مجموع 1 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
1 نظر
دکتر رحمت الله نادعلی
دکتر رحمت الله نادعلی

1401-05-23 14:46

خوب حرف نداره عالی ست

مطالب مرتبط

Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555