دکتر مجیک

نحوه شخصی سازی صفحه فید در اینستاگرام

با امکان جدید اینستاگرام، می‌توانید پست‌هایی که در صفحه اصلی نشان داده می‌شوند، شخصی‌سازی کنید.


نحوه شخصی سازی فید در اینستاگرام
دسترسی جدیدی در اینستاگرام به وجود آمده است که کاربرها می توانند پست هایی که در صفحه اصلی نشان داده می شود را شخصی سازی کنند. اینستاگرام جدیدا قابلیت جدیدی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که به وسیله آن کاربران این امکان را دارند تا مشخص کنند در صفحه اصلی چه پست هایی را ببینند. تا به امروز چنین امکانی وجود نداشت که کاربران بتوانند صفحه فید خودشان را شخصی سازی کنند و در حال حاضر هم فعالیت هایی که کاربر دارد، تعیین کننده این است چه نوع پست هایی برای او نمایش داده بشود و ترتیب نمایش پست ها مدت هاست که براساس زمان انتشار آن ها نیست.

علاوه بر این، نمایش پست ها براساس بازدید ها و علاقمندی هایتان براساس فالووینگ های تان است ولی پست های پیج هایی که فالو نکرده اید نیز نشان داده می شود. این دو ویژگی مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت و مدت ها خبری از تغییر نمایش فید به حالت زمانی نبود. سرانجام اینستاگرام از قابلیت جدیدی خبر داد که علاوه بر مشاهده پست ها به ترتیب زمان، امکان محدود کردن فید به پیج های مورد علاقه کاربر را مهیا می کند.
در دی ماه سال گذشته این ویژگی بطور آزمایشی در دسترس تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته بود، اما از بهار سال جدید به صورت عمومی رونمایی و از چند روز اخیر برای تعداد زیادی از کاربران فعال شده است. در این مطلب، قصد داریم نحوه شخصی سازی فید اینستاگرام را آموزش دهیم.

نحوه شخصی سازی فید در اینستاگرام

شخصی سازی فید در اینستاگرام بدین صورت است که فید شخصی سازی شده مستقیما جایگزین حالت پیش فرض نمایش فید اینستاگرام در صفحه اصلی نمی شود، بلکه دو بخش جدا، یعنی Following (افرادی که دنبال می کنید) و Favorite (دلخواه شما) به این کار اختصاص داده شده است:

فید Following : فقط پست هایی را که شما فالو کرده اید نشان می دهد و پست های پیشنهادی را مشاهده نخواهید کرد. محتواهای این فید ترتیب زمانی دارد. این دقیقا همان شیوه نمایش فید قبل از اعمال سیاست های فعلی در اینستاگرام است.

فید Favorites : این گزینه به شما امکان می دهد که لیستی از افراد دلخواه بسازید که دوست دارید فقط پست های آن ها در فید نمایش داده شود. و فقط هم می توانید پیج های فالو شده را به این لیست اضافه کنید و آخرین پست های آن ها در 30 روز گذشته را به ترتیب زمان نشان داده می شود.
متاسفانه فیدهای دلخواه و افراد فالو شده در بخش های جداگانه ای قرار می گیرد.

برای شروع، اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید. روی لوگو اینستاگرام در بالا ضربه بزنید تا منو تغییر نمای فیدها نمایان شود. گزینه Favorites را انتخاب کنید.

شخصی سازی صفحه فید اینستاگرامدر صفحه Favorites، برای افزودن حساب‌های موردعلاقه روی Add Favorites یا آیکون ستاره‌دار مشابه با Close Friends در گوشه بالایی سمت راست ضربه بزنید. با این کار، وارد صفحه‌ای شامل فهرستی از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، خواهید شد.
اینستاگرام به صورت خودکار تعدادی از حساب هایی که بیشتر با آنها تعامل داشته اید به شما پیشنهاد می کند و حداکثر می توانید 50 اکانت را به لیست مورد علاقه خود اضافه کنید و هر زمان که بخواهید، در این لیست تغییراتی ایجاد کنید.
در‌صورتی‌که هیچ‌یک از موارد پیشنهادی از حساب‌های مدنظرتان نیست، از بالا و سمت راست روی Remove all ضربه بزنید. برای تأیید پیشنهادها می‌توانید روی Confirm favorites ضربه بزنید.

فید اینستاگرامبرای تغییر مواردی که نمی‌خواهید به فید علاقه‌مندی‌ها اضافه شوند، می‌توانید گزینه‌های پیشنهادشده را با ضربه روی دکمه Remove حذف و با انتخاب دکمه Add حساب‌هایی را به فهرست اضافه کنید.

نحوه شخصی سازی فید اینستاگراماکنون اگر به فید Favorites برگردید و صفحه را رفرش کنید، شاهد آخرین پست‌های حساب‌های موردعلاقه‌تان خواهید بود. این حساب‌ها با یک نماد ستاره در سمت راست بالایی هر پست مشخص و پست‌هایشان نیز در فید اصلی شما بالاتر نشان داده خواهد شد.

شخصی سازی فید در اینستاگرامبرای مشاهده فید تمامی اکانت‌های فالوشده نیز تنها کافی است روی لوگو اینستاگرام ضربه بزنید و Following را انتخاب کنید.

توجه کنید که برای دسترسی به این ویژگی، باید اپلیکیشن اینستاگرام را به آخرین نسخه آپدیت کنید. با اینکه این قابلیت برای اکثر کاربران فعال شده است، احتمال دارد هنوز برخی از کاربران به آن دسترسی نداشته باشند یا حتی غیرفعال شود.

5 / 0.00 ( از مجموع 0 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)

مطالب مرتبط

Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555