دکتر مجیک

آموزش مخفی کردن تعداد لایک‌ در اینستاگرام

دیگه وقتشه... میتونی تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک مخفی کنی!


مخفی کردن تعداد لایک‌ اینستاگرامحالا می‌توانید در فیسبوک و اینستاگرام تعداد لایک‌های پست خود را از نظر دیگر کاربران مخفی کنید. پس از سال‌ها آزمایش و بررسی بر روی دو اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام، جهت بهبود کارکرد کاربران با این دو برنامه، بالاخره گزینه مخفی نمودن تعداد لایک پست‌ها، بصورت گزینه‌ایی انتخابی برای کاربران فعال شد.

اینستاگرام این ویژگی را پس از سال‌ها آزمایش و با تحت فشار قراردادن متخصصان برای ایجاد تغییرات در این اپلیکیشن اضافه کرده است. در سال 2017 طبق مطالعه و تحقیقی که توسط انجمن سلطنتی بهداشت عمومی انجام شد، اینستاگرام به عنوان نرم‌افزاری زیان‌بار برای سلامتی جسم و روح جوانان معرفی شد. طبق این تحقیقات، کارشناسان اعلام کرده‌اند که حذف دکمه لایک یا عدم نمایش تعداد لایک در فیسبوک و اینستاگرام، می‌تواند به کاهش فشار روحی و اجتماعی کاربران کمک بسیاری کند.

سخنگوی اینستاگرام اعلام کرد: "در اینستاگرام بصورت آزمایشی تعداد لایک را مخفی کردیم تا نتیجه کاهش فشار بر روی کاربران را مشاهده کنیم" . اما آنچه از مردم و متخصصان شنیده شد این است که تنها برخی از افراد از این مورد راضی بودند و اکثرا از پنهان بودن تعداد لایک‌ها ناراضی بودند، مخصوصا افرادی که می‌خواهند از روی تعداد لایک به موضوع محبوب و پرطرفدار پی ببرند. بنابراین اینستاگرام این انتخاب را بر عهده کاربران گذاشت تا خودشان این ویژگی را در صورت تمایل فعال کنند.
پنهان کردن تعداد لایکاکنون می‌توانید با زدن دکمه مربوط به این ویژگی، تعداد لایک‌های مربوط به تمام پست‌های فید خود را در اینستاگرام و فیسبوک مخفی کنید. همچنین برای هر پست به صورت جداگانه گزینه‌ای جهت پنهان کردن تعداد لایک وجود دارد که از این طریق می‌توانید تمرکز مخاطب خود را بیشتر بر روی محتوای پست معطوف کنید.

فیسبوک در سپتامبر سال 2019 از ویژگی مخفی کردن تعداد لایک پست‌ها استفاده کرد تا ببیند این تغییر بهبودی در استفاده از این اپلیکیشن برای کاربران خواهد شد. همچنین اینستاگرام، در سال‌های اخیر روش‌های مختلفی را برای مخفی کردن تعداد لایک آزمایش کرده است که در ماه اخیر این گزینه را ارائه داده است.

منبع: The Verge

5 / 0.00 ( از مجموع 0 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555