دکتر مجیک

چگونه مشتری جذب کنیم؟

یکی از سخت‌ترین کارها برای صاحبان کسب‌وکارهای خانگی، رسیدن به میزان مطلوبی از فروش در شروع کار است. این چالش با این واقعیت همراه است که بیشتر کارآفرینان مبتدی بازاریاب‌های زرنگی نیستند، برای همین ایده‌ی «فروش» آنها را می‌ترساند اما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه چشم‌اندازتان را تعریف کنید تا بتوانید مشتریان احتمالی‌تان را به سمت فروش هدایت کنید. پس شما به یک طرح جامع و پیشرفته نیاز دارید که بتوانید تا زمان آماده شدن مشتری برای خرید، با او در تماس باقی بمانید.


how attract customer

 نکاتی که دراین مقاله آمده به شما می‌گوید که چگونه مشتری پیدا کنیم و همچنین با این روش میتوانید از فرصت شغلی که دکتر مجیک در انتهای مقاله در اختیارتون خواهد گذاشت استفاده کنید.پس تا انتهای این مبحث و استفاده از موقعیت شغلی فوق‌العاده با ما همراه باشید.

 

گام اول: بر روی بازار هدف‌تان تمرکز کنید

 

چگونه مشتری جذ کنیم؟

 

کاملا روشن است که با بازاریابی و تبلیغ محصول‌تان به افرادی که هم خواهان آنچه شما ارائه می‌دهید هستند و هم قادر و مایل به پرداخت برای آن هستند، در وقت و پول خود صرفه‌جویی می‌کنید. ولی هنوز، بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای خانگی برای شناسایی بازار هدف خود وقت صرف نمی‌کنند. بلکه به جای آن، پیام‌های بازاریابی خود را با بی‌نظمی و بدون هدف در میان مردم پخش می‌کنند یک روش موثرتر و بهینه‌تر بازاریابی آن است که ابتدا خریدارانی که به احتمال زیاد مشتری محصول یا خدمت شما خواهند بود را تعریف کنید. آنها چند سال دارند؟ جنسیت‌شان چیست؟ پس‌زمینه‌ی اجتماعی-اقتصادی آنها چیست؟ با در نظر گرفتن اینکه بازار شما برای چه کسی محصول تولید می‌کند، پیدا کردن آنها و انتقال پیام‌تان برای جلب نظرشان به بررسی کالا و خدمات، ساده تر خواهد بود. زمانی را صرف فهمیدن این مطلب کنید که بازار هدف‌تان چه کسانی هستند. بدین ترتیب زمان را برای پیدا کردن و فروش به مشتریان اشتباهی هدر نخواهید داد

گام دوم: فهرستی از مشتریان بالقوه تهیه کنید

 

کسب و کار اینترنتی

 

شما نمی‌توانید بدون داشتن لیستی از مهمانان، یک مهمانی ترتیب دهید و به همین ترتیب، بدون جمع‌آوری لیست مشتریان بالقوه هم نمی‌توانید کسب‌و‌کار خود را شروع کرده یا اداره کنید.
کار کردن در حوزه‌ی نفوذ خودتان شروع بسیار خوبی است، زیرا می‌توانید فروش سریعی داشته و معرف‌هایی پیدا کنید. اما منابع دیگری هم برای تهیه‌ی لیست مشتریان بالقوه وجود دارند. در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

مخاطبین شخصی:
احتمال زیادی هست که دوستان و خانواده‌ از شما چیزی بخرند، حتی اگر جزو بازار هدف‌تان نباشند یا شاید نیازی به محصول و خدمت شما نداشته باشند، اما کسانی را بشناسند که یا مایل به خرید هستند یا به دیگران درباره‌ی محصول اطلاع می‌دهند.
مشتریان موجود: اگر در حال حاضر فروش داشته‌اید، با مشتریان فعلی خود تماس بگیرید تا ببینید به کالا یا خدمات بیشتری نیاز دارند یا نه. فروختن محصول به یک مشتری راضی، راحت‌تر از پیدا کردن یک مشتری جدید است.

پرسش از آشنایان: با دوستان، خانواده و مشتریان قبلی‌تان تماس بگیرید تا ببینید آیا کسانی را می‌شناسند که به کالا یا خدمات شما نیاز داشته باشند. معامله را با پیشنهاد مشوق‌هایی به خاطر داشتن معرف، شیرین‌تر کنید.

جستجوی اینترنتی:
اگر مشتری ایده‌آلی را می‌شناسید، می‌توانید به صورت آنلاین درباره‌ی آنها جستجو کرده و مستقیما به آنها دسترسی پیدا کنید. با اینکه شما می‌توانید این کار را به صورت آنلاین برای تمامی کسب‌وکارها انجام دهید، اما تاثیر آن به خصوص برای انجام تحقیقات محلی درباره‌ی کسب‌‌وکارهایی که مایل به کار با آنها هستید، بیشتر است.

شبکه‌های اجتماعی:
بسیاری از کسب‌وکارهای خدماتی، شبکه‌های اجتماعی را یکی از بهترین مکان‌ها برای تماس و ایجاد ارتباط با مشتریان بالقوه می‌دانند. آیا شما دنبال‌کننده‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام ،تلگرام، توییتر، فیسبوک، یا لینکدین دارید؟ اگر آنها را با پست‌های دائمی درباره‌ی فروش اذیت نکنید، آنها مشتریان بالقوه‌ی شما خواهند بود. بعلاوه، شما می‌توانید با آنها تعامل داشته و صحبت کنید، و شناخت آنها نسبت به خود را افزایش داده و همچنین با آنها ارتباط داشته باشید.

خرید یک لیست راهنمای تماس:
اگرچه این کار هزینه‌ی دارد و در اغلب مواقع نتایج کمی به همراه دارد، اما اگر در تنگنا قرار گرفته‌اید، می‌توانید یک لیست پستی، لیست ایمیل یا لیست تماس از مشتریان احتمالی که مناسب بازار هدف شما هستند (از نظر جمعیت، محل و غیره) خریداری کنید. یک جستجو در گوگل با عنوان «لیست‌های پستی» یا «لیست ایمیل» انجام بدهید تا شرکت‌های زیادی را در همین رابطه پیدا کنید.

 

گام سوم: تماس بگیرید

 

چگونه مشتری پیدا کنیم؟

 

هنگامی که یک لیست از مشتریان بالقوه تهیه کردید، زمان آن رسیده است که با آنها تماس بگیرید. در اینجا چند ایده داریم:

از طریق تلفن:
این ایده بیشتر افراد را می‌ترساند، اما اگر مکالمه را با پرسیدن این موضوع که به چه چیزی نیاز دارند شروع کنید و بعد محصول یا خدمات خود را به عنوان راه‌حل پیشنهاد کنید، نتایج بهتری به دست خواهید آورد. از یک متن مکالمه‌ی روان و محاوره‌ای برای معرفی محصول یا هدف‌تان از تماس استفاده کنید. به یاد داشته باشید که حرف زدن به معنای فروش نیست. اگر فقط حرف بزنید، احتمال قانع کردن افرادی که به کالا یا خدمات شما نیاز دارند خیلی زیاد نخواهد بود. به هنگام سوال پرسیدن و پیشنهاد مزایای محصول یا خدمات‌تان سعی کنید تمرکز مکالمه را به سمت مشتری ببرید. مکالمه را با فراخوانی برای اقدام  به پایان برسانید، مثلا از آنها بخواهید برای یک مدت آزمایشی از آن استفاده کنند یا آدرس ایمیل یا محل‌شان را بپرسید تا اطلاعات تکمیلی را برای‌شان ارسال کنید. در نهایت، اگر فرد اظهار کند تمایلی به محصول ندارد، از او بپرسید آیا افرادی را می‌شناسد که احتمالا مشتری محصول باشند تا آنها را به شما معرفی کند.

ایمیل:
با اینکه ایمیل به اندازه‌ی مکالمه‌ی مستقیم اثرگذار نیست و اغلب یک روش بسیار عالی برای معرفی شما است. ترفند کار این است که یک ایمیل ساده‌ی خرید نفرستید، بلکه چیز باارزشی را پیشنهاد کنید. یک توضیح مختصر درباره‌ی خودتان بدهید، سپس یک کوپن یا مقاله‌ی رایگان درباره‌ی یک موضوع مرتبط ارائه دهید. حتما قوانین آنتی‌اسپم را بررسی کنید. به عنوان مثال، این قوانین شما را ملزم می‌کند برای تمام مخاطبان دکمه‌ی لغو اشتراک را در دسترس قرار دهید.

به صورت حضوری:
در بیشتر موارد، هنگامی که بیرون و در حال رفتن به خواروبار فروشی هستید یا در هواپیما نشسته‌اید، می‌توانید با مشتریان احتمالی ملاقات کنید. برای فروش حضوریِ موثر، بهتر است چند نکته‌ی کلیدی را به خاطر داشته باشید. اول اینکه، همه چیز را یکجا به آنها نگویید. در عوض، خواسته‌ها و نیازهای آنها را شناسایی کرده و راه‌حلی متناسب با آن پیشنهاد کنید
اطمینان حاصل کنید و ملاقات را با یک فراخوان برای اقدام و تعهد برای پیگیری به پایان رسانید.

 

گام چهارم: پیگیری و پیگیری و باز هم پیگیری

 

چگونه مشتری داشته باشیم؟

 

پیگیری، کلید موفقیت در فروش است. شما خیلی زیاد کلمه‌ی «نه» را خواهید شنید. این «نه» در مورد بعضی افراد قاطعانه است. اما برای بعضی دیگر، این «نه» فقط در حال حاضر «نه» است. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار پس از شنیدن «نه» تسلیم می‌شوند. اما آیا می‌دانستید که ۸۰ درصد فروش‌ها در تماس اول، دوم، یا حتی سوم اتفاق نمی‌افتد. برای رسیدن به یک فروش تعداد ۵ تماس یا بیشتر باید گرفته ‌شود. پیدا کردن مشتری به سماجت و باور قوی به آنچه می‌فروشید احتیاج دارد. فقط به خاطر اینکه امروز کسی به شما «نه» می‌گوید، قرار نیست فردا هم به شما «نه» بگوید. رمز و راز کار این است که یک سیستم پیگیری غیرمزاحم، برای مثال یک لیست ایمیل یا مجوز تماسِ دوباره با فاصله‌ی مثلا چند روز داشته باشید.


حال با آموختن مراحل جذب مشتری نوبت به آن رسیده که با موقعیت شغلی که سایت دکتر مجیک برای شما در نظر گرفته آشنا شوید (اینجا کلیک کنید)

 

 

 

5 / 5.00 ( از مجموع 2 رای )

نظر شما

نام(اجباری)
آدرس پست الکترونیکی(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)
تصویر امنیتی(اجباری)

مطالب مرتبط

افزایش بازدید یوتیوب و ویدیوها با بهینه‌سازی کانال
افزایش بازدید یوتیوب و ویدیوها با بهینه‌سازی کانال
در این مقاله قصد داریم به بررسی افزایش بازدید یوتیوب و داشتن یک کانال موفق در آن بپردازیم. اگر مدیریت یک اکانت یوتیوب را برعهده دارید یا می‌خواهید از طریق یوتیوب کسب‌ درآمد کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.
چگونه درگاه اینترنتی بسازیم
چگونه درگاه اینترنتی بسازیم
شروع یک بیزینس اینترنتی نیازمند یک درگاه بانکی معتبر با کارایی بالا می باشد، دکتر مجیک دراین مقاله قصد دارد با بیان چگونگی ایجاد یک درگاه واسط بانکی، استارت آپ جذاب و پر سودی را جهت بهره بردن از این مقاله ارائه نماید،در این مبحث ما ساخت درگاه بانکی زرین پال را به عنوان مثال برای شما شرح خواهیم داد
چگونه از اینترنت پول در بیاوریم؟
چگونه از اینترنت پول در بیاوریم؟
در اوضاع کنونی، داشتن دو شغل یا بیشتر برای کسب درآمد بیشتر و پرداخت هزینه‌ها امری عادی شده است. داشتن بیش از یک شغل، به دلایلی مثل پرداخت هزینه‌های آموزشی، کمک مالی به خانواده یا اطمینان از امنیت مالی، دیگر امری غیرعادی نیست. در حال حاضر ما با محیط خود هماهنگ شده‌ایم و تغییراتی که پیش می‌آید، تنها...
Processing...
Confirmed
Something's wrong!
We're on it
Error Occured

نصب اپلیکیشن دکتر مجیک

برای نصب، از منو سافاری گزینه Add to Home Screen را لمس نمایید.

555